banner851

banner955

AVRUPA'DA İLKİ BAŞARMIŞTI…

Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen HIMSS'21 Ödül Töreni’nde O-EMRAM seviye 7 ödülüne kavuştu.

Sağlık & Çevre 12.10.2021, 15:30 12.10.2021, 16:47
933
AVRUPA'DA İLKİ BAŞARMIŞTI…

HIMSS Türkiye işbirliğinde yürütülen dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında, Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne 24 Ocak 2020 tarihinde HIMSS Türkiye Direktörü İlker Köse ve Avrupa ve Latin Amerika Bölge Direktörü Mr. John Rayner ve ekibi tarafından yerinde değerlendirme ziyareti gerçekleştirildi.  Buradaki değerlendirme sonucu Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek HIMSS O- EMRAM kriterlerine göre Avrupa’da ve Türkiye de en üst seviye olan 7. seviye belgesini almaya hak kazanan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmuştu.

Türkiye’de bir ilki başarmanın gururunu yaşayan Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nden canlı yayınla çevrimiçi düzenlenen ödül HIMSS'21 Ödül Töreni’nde ödülünü aldı.

Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bu süreçte desteklerini esirgemeyen başta Sağlık Bakanımız Sayın Dr.Fahrettin KOCA, Bakanlığımız yetkililerine teşekkür ederiz. Gecesini gündüzüne katarak özveriyle çalışan tüm Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çalışanlarımızı kutluyoruz.” denildi.

Tıbbi hizmetlerde kâğıt kullanımı son buluyor

O–EMRAM Seviye 7; hasta ve çalışan güvenliğinin en üst seviyeye çıkartılması, hizmet kalitesinin yükseltilerek verimliliğin ve hızın arttırılması gibi birçok parametrenin üst seviyelere çekildiği, bilgi teknolojilerinin sistemli bir şekilde kullanılması ile tıbbi süreçlerde kâğıt kullanımının kaldırılması anlamı taşıyan bir süreçtir.

Yorumlar (11)
Vatandaş 1 yıl önce
Ne kadar nankörsünüz sizin gibilerin yüzünden sağlıkçılar şiddetten kurtulamıyor yazıklar olsun hepinize yaptığınız yorumlara bakın helal olsun Düzce Adsm ye dünyada düzcenin adını duyurmuşlar iki kelimeyi konuşamıyan hep asalak yaşayıp devlete sırtını dayamışlar yorum yapmış merak etmeyin kervan yürür
iyiler 1 yıl önce
İL BAŞAKANI YUNUS ÖZAY ER asla böyle şeylere ihtiyaçduymaz. Bu yorumu yapanların kendilerini vicdanlı olmaya davet ediyoruz.
1 yıl önce
Siz neden bahsediyorsunuz. Sıra alamıyoruz
Vatandaş 1 yıl önce
Hasta sevk etme ödülü mü aldılar daha bir kere düzcede tedavi olan duymadım görmedim
Muayene olabilen var mı 1 yıl önce
Ödüllerini almışlar tebrikler, bir de muayene olabilsek, randevu alabilsek bu üstün, ödüllü hizmetten yaralanabilsek. Seçkin bir azınlık için hizmet veriyor galiba!
mızrak 1 yıl önce
tebrikler.buranın adı lafta diş hastanesi.tabiki hiç bir hastaya hizmet verilmezse kağıt atık,tıbbi atık olmaz yapmadıkları hizmet için ödül alırlar. bir gece diş ağrısından sabah ı zor yaptım çektirmek için gittiğimde apse yapmış çekemeyiz diyerek antibiyotik ağrı kesici verdiler sepetlediler. orada normal diş dokturuna gidip çektirdim. kime sorduysam uygulama aynı.abd nin bilmem ne yerinden ne diye ödül vermişler anlıyamadım
murat 1 yıl önce
düzce diş hastanesine ne ödülü verildiğini anlamış değilim verilecek bir ödül varsa başarısızlık ödülü olmalı.yüzlerce hasta bolu diş hastanesine akın ederken çevre illerde dertlerine çare ararken bizim diş hastanesi ödül almış vatandaşa çektirmiş olduğunuz eziyetlerden dolayı vatandaşlarda sizlere başarısızlık ödülüne layık gördüğünü bilmeniz yeterli.sizler trübünlere oynamaya devem edin
Koç yazili 1 yıl önce
Allah aşkına ne tedavi var ne bir tetkik herkez boluda aliyo soluğu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız