banner851

banner614

BAKAN BÜYÜKLERİ DE UYARDI: AŞI OLSANIZ BİLE…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan bir paylaşım yaparak, "Dün yatışı yapılan hastalara ait bilgileri inceledim, aşı olmayan gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı. Gençlerimiz aşı olmalı, büyüklerimiz dikkatli davranmalı." ifadelerini kullandı.

banner619
Sağlık & Çevre 13.10.2021, 10:04
520
BAKAN BÜYÜKLERİ DE UYARDI: AŞI OLSANIZ BİLE…

Yeni tip koronavirüs salgınında tehlike giderek büyürken dün nisan ayından bu yana en yüksek vaka sayısına ulaşıldı. 12 Ekim verilerine göre; 33 bin 860 yeni vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 237 olarak kayıtlara geçti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda vatandaşları uyarmayı sürdüren Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bu durum üzerine yeni bilgiler paylaşarak vatandaşları bir kez daha uyardı.

Aşısız gençlerin vakalardaki payının giderek arttığını belirten Koca, “Dün yatışı yapılan Covid-19 hastalarına ait bilgileri inceledim. Aşı yaptırmamış gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı. Kronik hastalığı olan büyüklerimiz, aşı yaptırmış olsalar da virüsten etkilenebiliyor.” diyerek kronik hastalığı olanların aşıya rağmen virüsten etkilenebildiğini belirtti. Bakan Koca, “Gençlerimiz aşı olmalı, büyüklerimiz dikkatli davranmalı." sözleriyle de aşı ve tedbirlere tam uyum çağrısını yineledi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (3)
Duzceliye 2 gün önce
Şaka mı bu yani. Hastanedekiler asisizmis. O kadar insan aşı oldu. Neden azalmıyor vakalar. He eğer asisizlari hasta oluyorsa bugüne kadar binlerce kişi hasta oldu. Ki onların bağışık olmamış lazım. Yani Bi yerde sıkıntı var.
Düzceli 3 gün önce
Bilerek aşı olmayanlar nasıl bir vebal altındasınız biliyorsunuz değilmi...Düzce deki hastanelerde yatıcak yatak yok..İnsanlar sıra bekliyor kendi hastalığınla ilgili tedavi olmak için..Ama maalesef sizin yüzünüzden Hastane pandemi hastalarıyla dolu.
. 2 gün önce
Asi olan hastalanmiyor ve bulastirmiyor öylemi