banner851

banner614

BAKAN KOCA AŞI ÇAĞRISINI YİNELEDİ…

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan aşı seferberliği tüm hızıyla devam ederken, son zamanlarda hem aşıya olan ilginin azalması, hem de vatandaşların rehavete kapılarak salgın önlemlerini göz ardı etmesiyle, Türkiye’de vaka sayıları artışa geçti. Sağlık Bakanlığı’nın sitesinde paylaşılan ‘Türkiye Aşı Tablosu’ verilerine göre; Düzce’de şu ana kadar toplamda 308 bin 15 doz aşı yapıldı.

banner619
Sağlık & Çevre 24.07.2021, 12:16 25.07.2021, 16:45
2188

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünya ile birlikte Türkiye’yi de etkisi altına alan COVİD-19 salgını ile mücadele kapsamında devam eden aşılama seferberliği, tüm hızıyla devam ederken, Türkiye’de son zamanlarda vatandaşların aşıya olan talepleri azaldı. Havaların ısınması ve özelliklede Kurban Bayramı dolayısıyla uzun bir tatilin başlaması ile turistlik bölgelere akın eden vatandaşların rehavete kapılarak maske, temizlik ve mesafe kurallarının unutulması, vaka sayıları yeniden artışa geçirdi.

“İlk doz aşınızı olmadıysanız hemen yaptırın”

Sosyal medya hesabı üzerinden her geçen gün aşı olma ve salgın kurallarına uyulması noktasında uyarılarını tekrarlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir kez daha aşının önemine vurgu yaparak “Aşısı bulunduğu halde, yıkıcı etkisi süren bir bulaşıcı hastalık yok. Toplum bağışıklığı sağlandıkça, Covid-19’da da vaka sayıları önemsiz hale gelecek. Kurumlarımız gece gündüz emrinizde, sağlık çalışanlarımız hizmetinizde. İlk doz aşınızı olmadıysanız hemen yaptırın.” ifadelerine yer verdi.

4. dalga kapıda….

Bayram tatilinde artan hareketlilik ile birlikte özellikle toplu alanlarda maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulmayarak salgını göz ardı etmeleri, 4. dalganın sinyallerini vermeye başladı. Vatandaşların rehavete kapılmasının ardından vaka sayılarında yaşanan artış ile ilgili uzmanlar 4. dalganın son bahardan önce gelebileceğine işaret etti.

Öte yandan 13 Ocak tarihinde ‘Bu güce güvenin’ sloganı ile başlatılan aşı seferberliği ile Düzce’de Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre toplanda 308 bin 15 doz aşı uygulandı. Sağlık Bakanlığı’nın covid19asi.sağlik.gov.tr adresinden günlük 10 dakikada bir güncellenen verilere göre 1. Doz uygulanan aşı sayısı 188 bin 52 olurken, 103 bin 713 kişi ise ikinci doz aşısını yaptırdı.

HABER: Mustafa KİLELİ

Yorumlar (4)
DENİZ 2 ay önce
aşı reklamı yapmanız için basına kaynak mı aktarılıyor merak ediyoruz? bizden daha az aşılı ülkeler maskesiz mesafesiz geziyor ne olur bir uluslararası basını inceleyin yerel haber anlayışından çıkın biraz. bu süreç birileri nasıl istiyorsa öyle yönetilecek, insanlar köle olmaya razı geldikçe daha da köleleşmeleri istenecek
Joker 2 ay önce
Sezon bıtıyo ya 4.dalga şimdi başlar. Ne hikmetse sezon bitimine başlıyor.yaza dogru iyiye gidiyor yersen
Duzceli 2 ay önce
Camii ve turbeler yardimlarla yapilir oranin halki uyuyormu bi zahmet dernek kurun yapilsin
aşı! 2 ay önce
2. doz aşı olup pozitif olanlar var iken, aşı olmamışlara suç atar gibi demeçler vermek ne kadar doğru? asıl aşı olanların maske mesafe kaldırmasına odaklanılsın. saygılar.