banner851

banner955

BAKAN KOCA’DAN AŞI OLUN UYARISI…

Dün Türkiye genelinde 7 bin 667 vaka tespit edilirken, bugünkü yeni vaka sayısının 8 bin 780'e yükselmesinin ardından Sağlık Bakanı Koca, vatandaşlara uyarıda bulundu. Koca, çok dikkatli olunması gerektiğini belirterek, "İki doz aşı vaka sayılarının önünü keser. İki doz aşı vaka sayılarında artık geri dönüşü olmayacak düşüşü sağlar" dedi. Düzce’de ise, son rakamlar artma eğiliminin olduğunu gözler önüne serdi. Düzce il genelinde vaka artışının yüzde 5 arttığı öğrenildi.

Sağlık & Çevre 21.07.2021, 17:00 21.07.2021, 17:39
917
banner986

Tüm dünyada etkisini sürdüren Koronavirüs salgını kabusunda Türkiye genelinde aşılama çalışmalarının artması ile birlikte büyük düşüş yaşanan günlük vaka sayılarının bazı bölgelerde yeniden artış gösterdi. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü verilerine göre, Düzce’de vaka sayılarında son yapılan testlerle birlikte yüzde 5 oranında artış olduğu öğrenildi. Artma eğiliminin devam ettiği Düzce’de, Türkiye ortalamasında 100 bin de 30 olan toplam vaka artışı rakamlarının, 100 binde 45’e yükselmesi öngörülüyor.

Düzce'de dün yapılan PCR testleri ile birlikte 25 yeni hasta daha tespit edildi. Aktif vakanın 389 olduğu Düzce'de 17 hastanın tedavisi Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi servisinde devam ederken, 5 hastanın ise Pandemi Yoğun Bakım Ünitesinde entübe olduğu olduğu öğrenildi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de yeniden artış eğilimi gösteren vaka sayılarının önüne geçmek için Twitter hesabından Koronavirüs aşısı uyarısında bulundu. “Dönüşe bırakmayın. Bulunduğunuz yerde aşınızı şimdi yaptırın” diyen Bakan Koca, “Sağlık kurumlarımız, ilk doz ve devam dozu aşıları için hizmetinizde” ifadelerini kullandı.

“Çok dikkatli olalım”

Bakan Koca, yeni vaka sayısındaki artışın ardından sosyal medya hesabından vatandaşları uyardı. Koca, “İki doz aşı vaka sayılarının önünü keser. İki doz aşı vaka sayılarında artık geri dönüşü olmayacak düşüşü sağlar” ifadelerini kullandı.

Koca, yaptığı açıklamada “Bayramın tadını bozmadan çok dikkatli olalım. Kalıcı çözüm, aşıyla kazanılacak bağışıklıktır. Bugünkü yeni vaka sayısı 8.780. Türkiye'nin her yerinde aklımızda olsun” dedi.

“Hiçbir şey bu sayıya hizmet etmemeli”

Bakan Koca, paylaşımında bugünkü yeni vaka sayısının 8 bin 780 olduğunu belirterek, “Tatil boyu hiçbir şey bu sayıya hizmet etmemeli” paylaşımı yaptı.

Koronada son durum

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 20 Temmuz verilerine göre, 198 bin 537 test yapıldı.

Düne göre test sayısında büyük düşüş gözlemlenirken vaka sayılarında ise korkutan bir artış gerçekleşti. Son 24 saatte, 8 bin 780 yeni vaka tespit edildi ve 46 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan 4 bin 561 kişi de sağlığına kavuştu.

“20 gün yoğun bakımda, 45 gün serviste hayat mücadelesi verdi”

Bakan Koca, “Mayıs ayında Covid-19'a yakalanan anestezi uzmanı arkadaşımız Dr. Volkan Yarar, 20 gün yoğun bakımda, 45 gün de serviste hayat mücadelesi verdi. Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinde tekrar aramızda. Covid yoğun bakım hastalarıyla ilgilenirken aşı polikliniğine de yardımcı oluyor” ifadeleriyle Dr. Volkan Yarar’ın fotoğrafını paylaştı.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (3)
DENİZ 1 yıl önce
CORONA DAN ÖLDÜ DENİYOR AMA KİMSE SORGULAMIYOR, İLAÇ LAR MI YAN ETKİ YAPTI, AŞININ BİLİMSEL KANITLANMIŞ KALP HASTALIĞINA MI TUTULDU; YOĞUN BAKIM ALETLERİNDE CİĞER Mİ PATLADI? YILLAR SONRA HEPSI SORGULANACAK,
Duzceli 1 yıl önce
Aşılamadan olabilirmi vakalar asi olanlar korona oluyor
Sema 1 yıl önce
Aaa neden acaba??? Maskesiz kimse gezmiyor halbuki Düzcede!!
23
açık