banner851

banner614

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLADIĞI TABLO TEDİRGİN EDİYOR...

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 23-30 Temmuz haftasına ait yüz bin kişide görülen vaka sayıları tablosunu açıkladı. Son dönemdeki artışın yurt genelinde devam ettiği görülürken Düzce’de vaka sayıları bir haftada ikiye katlandı. Bir haftada il genelinde 474 kişiye COVİD-19 teşhisi konulurken günlük ortalama vaka sayısı 31’den 68’e yükseldi.

banner619
Sağlık & Çevre 05.08.2021, 14:26 05.08.2021, 15:41
1468

Salgınla mücadelede artık dördüncü dalgaya kaçınılmaz olarak bakılırken Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 23-30 Temmuz haftasına ait illere göre her yüz bin kişide görülen vaka sayılarını açıkladı. 30 bin sınırına dayanan vakalar nedeniyle yurt genelindeki artışın korkutucu bir hal aldığı görüldü.

Aşılama oranının en düşük olduğu ilerden Siirt, 1100 puanla kötü bir rekor kırdı. COVİD-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 168,82, Ankara'da 165,20, İzmir'de 43,30 oldu. Verileri açıklayan Bakan Koca, “Aşı olma oranı yüksek olan illerimiz vaka artışlarından çok daha az etkileniyor. Aşınızı zaman kaybetmeden olun.” sözleriyle aşı çağrısını yineledi.

DÜZCE’DE BİR HAFTADAKİ ARTIŞ 2 KATI AŞTI

Salgının etkisini arttırdığı Düzce’de ise tedirgin edici bir artış yaşandı. Düzce’de vaka sayıları bir haftada 2 katını geçti. Geçtiğimiz hafta 53 olan her yüz bin kişide görülen vaka sayısı 120 puanı geçti. 23-30 Temmuz haftasında il genelinde salgına yakalananların sayısı 474 oldu. Günlük ortalama vaka sayısıysa 31’den 68’e yükseldi. Salgının önümüzdeki günlerde daha çok kişiyi etkilemesinden korkulurken vatandaşlar kapalı ve kalabalık alanlarda bulunmamaları ve mutlaka aşılarını yaptırmaları konusunda uyarıldı.

Yorumlar (6)
Hakkı 2 ay önce
Düzceli denen yorumcu.Aşı olmayanlar değil aşı olanlar bulaştırıyor.Test yaptırın görün.Sizin yüzünüze vakalar arttı.Aşılıyım bişey olmaz diye diye virüsü yaydınız.
sanane birader? 2 ay önce
Paşa keyfim istemediği için aşı falan olmuyorum var mı itirazın? Siz ne tür bir insansınız başkalarının hayatına müdahale etme cüreti buluyorsunuz akıl alır gibi değil. Olduysan aşını otur oturduğun yerde. Başkalarına karışma.
Düzceli 2 ay önce
Aşı olmayanlara yaptırım uygulansın başka çaresi yok..Kafalarında nasıl bir bilgi varsa çok merak ediyorum neden acaba aşı olmuyorlar..Sizin yüzünüzden çocuklar okula gidemeyecek..Virüslü virüslü dolaşıyorlar..Aşı olmayanlara hergün test yapılsın..
Klmn 2 ay önce
Asıl aşı olanlar hergün test yaptırsın sonuçta resmen kanlarında virüsü taşıyorlar
İşlerine geldiği gibi 2 ay önce
Madem arttı haydi kapatsınlar her yeri. Ama yoook olur mu hiç. Turistler ne eder sonra avmler nasıl para kazanır. Kışın gelince kapatırsınız artık esnafı bitirmek için... fakir daha da fakir zengin daha da zengin olur yaşayıp gideriz artık
X 2 ay önce
Asılı olanlarda korona bulastiriyor onlarada yapılsın test