banner851

banner955

BAKANLIK ‘DİNLEMEK’ İÇİN GELDİ

Düzceli üreticiler ile sektör temsilcilerinin sıkıntı ve taleplerine bakanlık yetkililerinin katılımıyla yapılan ‘Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı’nda kulak verildi. Tarım ve hayvancılıkta yaşanan sorunların enine-boyuna tartışıldığı toplantıya başkanlık eden Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü, beraberindeki bakanlık bürokratları ile kendilerine ulaşamayan üreticileri dinlemek için Düzce'ye geldiklerini vurguladı.

Sağlık & Çevre 15.02.2018, 12:56 15.02.2018, 19:02
908

Düzce’nin tarım ve hayvancılıkta geldiği nokta, üreticilerin çözüm aradığı sorunlar ve sektör temsilcilerinin beklentileri geniş katılımlı bir toplantıyla ele alındı. Düzce İli Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı’nı diğer değerlendirme toplantılarından ayıran nokta ise bakanlık yetkililerinin bizzat şehre gelerek, ilgili kesimleri yerinde dinlemesi oldu.

Düzce’ye beraberinde 7 bakanlık bürokratı ile gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü, özellikle çiftçilerin yaşadığı sıkıntılar üzerinde durdu.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantı, üniversite, kamu kurum ve kuruluşları, dernek ve oda temsilcileri, tarımsal birlikler muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, il ve ilçelerdeki üreticilerin katılımıyla yapıldı.

Değerlendirme toplantısına geçilmeden önce İl Müdürü Harun Kabaoğlu tarafından açılış konuşması yapıldı ve ardından oturumu yönetmek üzere kürsüye gelen Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü; ilk olarak tarım sektörü ile ilgili bakanlığın uygulamaları hakkında bilgiler verdi.  Ardından sözü, toplantının düzenlenme sebebine getiren Özlü, “Üreticilerimiz ve sektör temsilcilerinin bazıları bizlere ulaşırken, bazıları ise ulaşamadığını dile getiriyor. Bu nedenle bakanlık yöneticiler ile birlikte Düzce'ye geldik ve sorunları yerinde dinlemek istedik.” dedi.

Karşılıklı soru-cevap şeklinde ilerleyen oturum sonunda çiftçilerin talepleri ve sorunlarının tek tek not alınarak gerekli değerlendirmelerin yapılacağı belirtildi.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (9)
edep 5 yıl önce
Sonuç bildirgeniz nerde onuda açıklayında alem içler acısı halimizi duysun
Tarım mı o da ne! 5 yıl önce
Kuru fasülye Kore'den, Zeytinyağı Tunus'tan, Et Sırbistan'dan, Kuru soğan İran'dan Sivri biber Kktc'den,Dometes salçası Ukrayna'dan, Sarımsak Çin'den, Pirinç Amerika
dan, TARIM mı dediniz?
yazıklar olsun 5 yıl önce
fındığın fiyatını 8 liraya kim çekti???Fiyatı o kadar geri çekerken üretici düşünülmemiş miydi?ben 60 yaşındayım,ben ki artık Ak Partiye oy vermeyeceksem way halinize
Kulak. 5 yıl önce
Dinlemekle kulak eskimez. Boyna dinleyin, icraat yok!
Birileri gerçekten vatandaşı dinlese Düzce bu hale gelmezdi.
mağdur 5 yıl önce
Hala fındıktan medet umanlar var. Anlamadınız mı hala şeker pancarı tütün pirinç gibi fındığın da katili oldu bunlar. size yar olmayan başkasına da yar olmasın fındığı sökün kesin yerine ceviz dikin..
YIĞILCALI 5 yıl önce
BİZM SORUNLARI KİM ANLATTI
VATANDAŞ 5 yıl önce
YAZIYI YARIM BIRAKTIM, ÇÜNKÜ SÖYLENECEK BİR ŞEY BULAMADIĞIM İÇİN HERKESİ KADERİNE HAVALE ETTİM.
VATANDAŞ 5 yıl önce
2016 da 14.80 fiyat verdikleri fındığın bütün maliyet kalemlerinde artış olmasına rağmen, mevcut sömürücü firmaya meydanı bırakıp, fındıkçıyı sahipsiz bıraktıkları halde Düzce'ye gelebiliyorlar ya; BENİM KIZGINLIĞIM ÜRETİCİYE SİZE DEĞİL...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
kapalı