banner851

banner955

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Düzce’de önümüzdeki kış günlerinde yakacak yardımı almayı bekleyen ihtiyaç sahibi vatandaşların, e-Devlet üzerinden başvuru yapması gerektiği bildirildi. Diğer yandan Elektrik Tüketim Desteği’nden yararlanmak isteyenlerin ise kimlik kartları ve elektrik faturaları ile PTT şubelerine gitmesi yeterli

Sağlık & Çevre 03.11.2021, 12:00
3444
BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Düzce’de yüzlerce haneyi ilgilendiren haber… Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşların yakacak ve elektrik giderlerine destek olmak için toplamda 2,5 milyar TL yardım vereceklerini açıkladı.
Bakan Derya Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için desteklerin düzenli bir şekilde sürdüğünü bildirerek, özellikle kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik desteklere ayrı özen gösterdiklerini kaydetti.
1,6 milyar TL değerinde yakacak yardımı
Bakanımız Derya Yanık, yakacak yardımı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’ndan kömür tahsis ederek dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirtti.
Önümüzdeki kış mevsiminde yakacak ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Bakanımız Derya Yanık, toplam değeri 1,6 milyar TL’ye ulaşan kömür dağıtacaklarını bildirdi. Kış ayları boyunca yapılacak yakacak dağıtım işlemlerinin maliyetinin 40 milyon TL olduğunu kaydeden Bakanımız Derya Yanık, “Tüm Türkiye’de bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız aracılığıyla hızlı ve etkin bir şekilde ihtiyaç sahiplerimize bu dağıtımı gerçekleştireceğiz.” dedi.
Elektrik Tüketim Desteği 6 milyar TL’ye ulaştı
Elektrik Tüketim Desteği’nde ise 2019’dan bugüne kadar yapılan yardımın 6 milyar TL’ye ulaştığına dikkat çeken Bakan Yanık, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elektrik faturalarına destek oluyoruz. Kasım dahil önümüzdeki 4 ayda bu kapsamda yaklaşık 920 milyon TL elektrik tüketim desteği vereceğiz.” diye konuştu.
Kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteklerinin süreceğinin altını çizen Bakan Derya Yanık, “Önümüzdeki kış günlerinde yakacak ve elektrik yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2,5 milyar TL destek vereceğiz” açıklamasında bulundu.
Bakanımız Derya Yanık, yakacak ve elektrik yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahiplerine şu bilgileri verdi:
“İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız, yakacak yardımına e-Devlet üzerinden başvurabilecek. Diğer yandan Elektrik Tüketim Desteği’ni ise düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan ailelerimize hali hazırda veriyoruz.  Herhangi bir kuruma başvuru yapmalarına gerek yok. Sadece kimlik kartları ve elektrik faturaları ile PTT şubelerine gitmeleri yeterli olacak.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (1)
Madur 1 yıl önce
Ben hakkımı helal etmiyorum kömürü ,elektriğin fiyatını indirsinler benden fazladan para alıp birilerine bağış kimse yapmasın
Yeni Sayımız