banner851

banner614

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Hava Tahmin Raporu’nu yayımladı. Buna göre Düzce’de hafta sonu az bulutlu ve açık geçecek. Bayram arefesi ve bayramın birinci günü önemli bir yağış beklenmeyen Düzce’de ikinci, üçüncü ve dördüncü günler yer yer gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Öte yandan hafta boyunca sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği Düzce 38 dereceyi görecek.

Sağlık & Çevre 17.07.2021, 18:43 18.07.2021, 16:18
5772

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Hava Tahmin Raporu’nu yayımladı. Rapora göre bu hafta sonu Düzce ve bölgesinin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bayram arifesinde ve bayramın birinci günü ise önemli bir yağış beklenmezken kuzey kesimlerin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün hava tahmin raporuna göre bayramın ikinci ve üçüncü günleri ise Bartın, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Çankırı ve Kırıkkale’nin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. Bayramın dördüncü günü Bartın, Düzce, Zonguldak çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı; Bolu, Çankırı, Karabük ve Kırıkkale’nin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DÜZCE 38 DERECEYİ GÖRECEK

Halen bölgemizde mevsim normallerinin 4 ilâ 8 °C üzerinde seyretmekte olan hava sıcaklıklarının, zamanla artışını sürdürerek mevsim normallerinin 10 ilâ 12 °C üzerine çıkması, hafta ortasından itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak kuzey ve iç kesimlerde azalması bekleniyor. Kurban Bayramı süresince en yüksek hava sıcaklıklarının; Düzce’de 33-38 °C, Bartın’da 34-38 °C, Bolu’da 29-36 °C, Çankırı’da 38-40 °C, Karabük’te 33-38 °C, Kırıkkale’de 38-40 °C, Zonguldak’ta 28-30 °C civarında olacağı tahmin ediliyor.

‘BU SAATLERDE DİKKATLİ OLUN’ UYARISI

Öte yandan kavurucu sıcaklar öncesinde Meteoroloji’den bir de uyarı geldi. Mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen hava sıcaklıkları nedeniyle; güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarının sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmalarının önem arz ettiği belirtildi.

banner844
Yorumlar (0)