banner851

banner955

BAZI KISITLAMALAR UYGULANABİLİR

Düzce’de Koronavirüs Salgınında vaka sayısı her geçen gün hızla artmaya devam ediyor. Son bir haftada yapılan testlerle vaka sayısı bin 70’e yükseldi. Bunun üzerine, Düzce Valiliği bazı kısıtlamaların olabileceği sinyalini verdi.

Sağlık & Çevre 22.08.2020, 14:00
8194
BAZI KISITLAMALAR UYGULANABİLİR

Tüm dünyayı etkisi altına alan, Yeni Tip Covid – 19 Salgınında kâbus devam ediyor. Türkiye’de Sağlık Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere Devletin tüm kurum ve kuruluşları, salgına karşı teyakkuz halinde mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Düzce’de ise her geçen gün artan vaka sayısı durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor. Son bir haftada yapılan testlerle Düzce’de toplam vaka sayısı bin 70’i buldu. Bugüne kadar iyileşen sayısı 800’ü geçerken, salgına bağlı ölenlerin sayısı ise 14 olarak kayıtlara geçti.

Düzce Valiliği Duyurdu… Bazı Kısıtlamalar Olabilir…

Düzce’de her geçen gün artan vaka sayısı nedeniyle, dün Düzce Valisi Cevdet Atay başkanlığında yapılan Olağan Üstü İl Hıfzıssıhha kurulu toplantısında, gelinen noktada son zamanlarda kurallara uyulmamasının sonucu olarak vaka sayılarının artması nedeniyle kısıtlaması esnetilen ya da kaldırılan bazı konularda kısıtlama kararlarının tekrar uygulamaya koyulması zorunluluğu ortaya çıktığı vurgulanmıştı.

Özellikle normalleşme sürecinin ardından Düzce’de vatandaşların rehavete kapılması, sosyal mesafe kuralı ile doğru maske kullanımı başta olmak üzere, alınan tedbir ve kurallara uyulmaması vaka sayısındaki artışta etkili olduğu tahmin ediliyor.

Düzce Valiliği başta olmak üzere, tüm yetkililerin, Düzce halkına alınan tüm tedbir ve kurallara uymaları konusundaki çağrıları devam ediyor.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (11)
Vatandas 2 yıl önce
Herkesin basina bekcimi dikelim toplum salaksa ne yapsin yetkililer insAllah onlar yakalanir koronaya
Caddeli 2 yıl önce
Teknorot fabrikasında vakalar çoğalıyor bir el atılsın kimsenin hayatı bukadar ucuz degil
Gülsemin 2 yıl önce
Ben iki gündür cumayerindeyim hickimse.maske takmıyor.nerde bu yetkililer nerde.??
Duyarlı vatandaş 2 yıl önce
Düzce Akçakoca arabaları salgına davetiye taşıyor maskesiz yolcu bir çoğu mevsimlik işçi şöför dahil maskesini sadece ağızlarına kadar denetim noktasında kapatıyorlar ilçeler arasında yolcu taşıyan araçlara belediyeler gibi kamera takılması kesin çözüm olabilir
Düzce81 2 yıl önce
Kimsede maske yok agzı hariç heryerde maskeler denetleme sadece merkezden ibaret değildir
Yasin 2 yıl önce
Millet o fugunden bu dugune geziyor. Ne maske ne sosyal mesafe var. Fişekler konvoylar ... Kontrol yok, denetim yok. Kaynaşlı da özellikle maske falan hak getire..
Celalettin yıldız 2 yıl önce
Çok yazık. Hadi bakalım hep beraber en sevdiklerimizi hasta edebiliyormuyuz. Düğünler davetler toplantılar sohbet etmeler kucaklasmalar devam.hep birlikte birbirimize ne kadar zarar verebiliyoruz. Hep birlikte il ve ilçe lerimizde kısıtlama getire biliyormuyuz. Çok yazık BU İŞİN ŞAKASI YOK EN ÇOK SEVDİKLERİNE ZARAR VERIRSIN.
Oktay 2 yıl önce
Az gezsinler merkezde herkez boş boş geziyorlar yakında kısıtlamalar ve yasaklar gelince görcez boş boş aylak aylak gezenleri
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
açık