banner851

banner614

BECERİKSİZ MUHTAR MAZERET ÜRETİYOR

Düzce Merkeze bağlı Kadıoğlu köyünün içinden geçen lağım sularının aktığı küçük kanalet, köylü vatandaşların tepkisine yol açtı. Konu ile ilgili açıklama yapan Köy muhtarı Ömer Kıl önce, “Lağım suyunun aktığı kanalet için Sağlık Müdürlüğünden geldiler ve köylüleri uyardılar” dedi, ardından ise, “Bu lağım suyu değil, yağmur suyu kanaleti” diye konuştu.

banner619
Sağlık & Çevre 04.04.2021, 10:30 05.04.2021, 17:43
9037

Düzce Merkeze bağlı Kadıoğlu Köyünün içinden geçen kanalizasyon suları köyde yaşayan vatandaşların tepkisine yol açtı. Konu ile ilgili şikayetlerini 0542 767 1881 numaralı Whatsapp İhbar Hattı’na ileten köy sakinleri, bu konuyu köy muhtarına aktarmalarına rağmen köy muhtarının bu olayla ilgilenmediğini iddia ederek “sesimizi duyurmak istiyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Defalarca kez yetkili mercii ve köy muhtarına şikayetlerini dile getirdiklerini iddia eden köy sakinleri “Köyün içinden lağım suları dere gibi akmaktadır. İçme su havzasıdır. Fakat defalarca kez tarafınıza ve yetkili yerlere mercilere, CİMER’e dahil başvuru yaptık hiçbir sonuç alamadık. Köy muhtarımıza gerekli derdimizi anlattık fakat hiçbir konuda yardımcı olmamaktadır muhtarın cevabı şudur: Benim çevrem var valilikte çay içer gelirim istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz kelimesini kullanıyor. Ben zaten gözlükçüde çalışıyorum diyor. bu zorlu  koronavirüs kapsamı zamanında bu pis durumda kokudan durulmuyor çocuklara zararlıdır gereği yapılsın.” ifadelerine yer verdiler.

Öte yandan köy muhtarıyla Öncü Haber olarak yaptığımız görüşmede köy Muhtarı Ömer Kıl, köylünün yalan söyleyip kendisine şikayette bulunulmadığını söylerken “Buraya biz çözüm buluyoruz. Buraya İl Sağlık Müdürlüğü’nden ekipler geliyor, adamlara ikaz veriyorlar. Ondan sonra eğer buradan bir daha su gelirse size ceza yazacağız diyorlar. Adamlar tamam, vermiyoruz diyorlar ama yine su veriyorlar. Bu sefer çözüm bulunamamış oluyor. Sorun bu. Bu suyu buraya köyden birileri buraya veriyor nerden geldiği de belli değil ki.” dedi.

“Kanalizasyon değil yağmur suyu”

Sağlık Bakanlığı Ekipleri’nin köye defalarca kez gelip vatandaşlara ikazda bulunduğunu belirten Muhtar Kıl, “Sağlık Bakanlığı Ekipleri gelip ikaz ettiklerinde su kesildi. Şimdi kış ayı, burada kanalizasyon sorunumuz da olduğu için sıkıntı oradan kaynaklanıyor. Ondan dolayı sular evin bahçesinde şişince vatandaş bir şekilde bu suları buraya nasıl veriyorsa veriyor.” ifadelerinde bulundu.

Köyün kanalizasyon sorunu olduğunu belirten Muhtar Kıl, İl Özel İdare’ye başvurduğunu fakat ödenek olmadığı için yapılmadığını belirtirken, ‘Bu lağım sorununa nasıl çözüm bulmayı düşünüyorsunuz’ sorusuna ise “Buraya lağım suları gelmiyor ki, vatandaşın evinin önünde biriken yağmur suları geliyor, kanalizasyonla ne alakası var” diyerek geri adım attı.

banner844
Yorumlar (13)
Muhammet Yörük 6 ay önce
Benim güzel köyümün güzel insanları. Ben köyümü özledim. Yalnız siz degerli abilerim ablalarım kardeslerim. Biliyorsunuzki ben bu köyün cocuguyum belki 8 10 senedir köyde yokum yalnız bu sorun 8 10 senelik bir sorun degil köyümüzde alt yapı olmaması sebebi ile köyün yagmur sularının akması icin bu kanal benim bildihim bileli burada acıkta idi ve bunu fırsat bilen komsularımız böyle bir haber yapmıs ben kınıyorum bu güne kadar kac muhtar geldi köyümüze bu güne kadar bu kanalı ne temizledi nede burayı genisleyip boru yolu ile kapatmayı düsündü hicbiri yapmadı ve bunu bizim köy halkı olarakda yapmadık benim güzel köyümün güzel insanları biz mahalle olmadıkca altyapı vs hicbirsey yapılmaz köyümüze saglıcakla ve esen kalın.
ademoğlu 6 ay önce
Sayın öncü haber ailesi haber yapacam derken her şeyi yüzünüze gözünüze bulaştırıyorsunuz.Hiç bu köyün geçmişini araştırdınızmı daha düne kadar konuşmasını bilmeyen ne dediği anlaşılmayan yaşlı bir muhtar vardı,kaldıki köyüde bu muhtar değil çocukları yönetiyordu.bu güne kadar devlete derdini anlatamayan adam hizmette getirememişti.Şimdi köyde büyük değişiklik yapmaya çalışan bir insanı bu şekilde yıpratmak çok acı bir şeydir o köydeki herkese acıyorum şahsen bunlar hizmet istemiyormuş demek ki köylüye ve silere tek diyeceğim var oda gazetecilik uğruna yerden yere vurduğunuz bu adam yetkisi olmamasına rağmen bunları göğüslüyor.Buradaki millet niye Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünü ve Sağlık İl Müdürlüğünü şikayet etmiyor.Çünkü bu olayların hepsini kendileri tezgahlıyor sizde sazan gibi araştırmadan oltaya atlıyorsunuz.Sonrada habercilik yaptığınızı sanıyorsunuz.sadece yazıklar olsun
Kerim 6 ay önce
Herşeyi anladıkta dünkü savunma şekli neydi öle ya kavga nedir ya yüz yüze bakan insanlarız makam mevkii sevdası uğruna tartışmaya gerek yok bazı şeyler tatlı dil ile çözülebilir şiddete hayır şiddet çözüm değil
Vatandaş 6 ay önce
Boş şikayetlerin peşine düşececeğine köy ile ilgilense bu sıkıntıları yaşamazlar . Hakkı ile yapacaksın işini ayrımcılık yapmıyacaksın başka konularda şikayet edenin peşine düşmüyorsun .akraba muhtarlığı oldu muhtarlık
akadalet 6 ay önce
köyde kanalizasyon olmaması vatandaşın pisliğini her bulduğu yere akıtır anlamına gelmez.Fosoptiğini yapacak doldukça çektirecek her yerde bu böyledir.
Kezban yenge 6 ay önce
Ömer valilikte çay içer dönerim demek ne oluyor ya çevrem var demişsin de peki bu pisliği neden kesemiyosun çevren yardımcı olmuyor mu sana bi yağmur suyu diyorsun sonra vatandaşın evinin önünde biriken su diyorsun kimler olduğunu bulamadığınıda dile getiriyosun Nası oluyor peki su biriktiğini Nası söylüyon ya saçma bi konuşma olmuş bence
E kıl 6 ay önce
Sizin amacınız ne ne istiyosunuz bizden bunu haber yapanlar buyrun siz muhtar olun daha iyisini yapın istifa ediyor muhtarınız
Düzceli 6 ay önce
Siz nasıl gazetecilik yapıyorsunuz ya? Bu nasıl başlık! Muhtar buna ne yapabilir tek başına yardım gelmedikçe köye? Allah islah etsin sizi be. Türkseven de aldıktan sonra doğrultamadınız belinizi yandaşlıktan. Yiyorsa benzer başlık atıp haber yapsanıza akp koronaya inat kongre yapıyor! falan diyerek, var mı sizde o yürek... Yazık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın