banner851

banner614

BELEDİYE: DENETİMLERDE BİR SORUNLA KARŞILAŞILMADI

Düzce’de bir ekmek fırınının bacasından çıkan siyah dumanların çevreyi kirlettiğini öne süren vatandaşlar durumdan şikâyetçi olduğunu açıkladı. Söz konusu ekmek fırınından yapılan açıklamada işletmenin bacasında filtre bulunduğu ve çıkan dumanın çevre kirliğine neden olmadığı belirtildi.

banner619
Sağlık & Çevre 27.07.2021, 18:30 28.07.2021, 09:36
2060
BELEDİYE: DENETİMLERDE BİR SORUNLA KARŞILAŞILMADI

Aydınpınar Caddesi üzerinde bulunan bir ekmek fırının bacasından, her gün 11.00 ve 13.00 saatleri arasında siyah duman salınımı yapılması çevre halkını tedirgin etmişti.

Konu ile ilgili defalarca Düzce Belediyesi başta olmak üzere Düzce Valiliği, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne şikâyette bulunduklarını söyleyen mahalle sakinlerinden Osman Biriktir, hava kirliliğine yol açtığını iddia ettiği ekmek fırını ile ilgili bir çözüm bulunamadığını iddia etmişti.

Konu ile ilgili söz konusu ekmek fırınından açıklama geldi.

Yapılan açıklamada işletmenin bacasında filtre sisteminin bulunduğu belirtildi.

Çıkan dumanın kurulan filtraj sistemi sayesinde çevreye zarar vermediği ifade edildi.

Düzce Belediyesi yetkilileri de bu açıklamayı doğrularken, yapılan denetimlerde işletmede herhangi bir eksiğe veya soruna rastlanmadığı öğrenildi.

Öte yandan kronik hava kirliliği sorunu ile boğuşan Düzce’de belediyenin ilgili tüm kurumlarla birlikte here türlü kirlilikle mücadelesine aralıksız devam ettiği vurgulandı.

Yorumlar (11)
Osman BİRİKTİR 2 ay önce
Bu boş yorumları yapan delikanlılar kimin şikayet ettiği belli karın ağrınız varsa mekanım belli gelsinler yüzümede söylesinler burda isimsiz yorum yapmak kolay biz sahiplerine şikayetimizi ilettik ilgilenmediler bu yola başvurduk sıkıntısı olan beni bulsun fırının tam karşısındayım !!!!
Vatandaş 2 ay önce
1 osby gelin görün ba ca neymiş kışa kimse nefes alamaz 81 ilde 1 ciligi kaptırmayız
Dr. 2 ay önce
Sigara da da filtre var fakat kanser yapıyor.
Düzceli 2 ay önce
Havaya bak MİS gibi.
sayın biriktir 2 ay önce
Karşısındaki akrabasını çekememiş belli ki. Herkes ekmeği odun ateşinde ister ama duman istemez. Belediye gitmiş bakmış filtre baca da varmış daha ne yapılsın. Fırın sahipleri iyi insanlardır. Önce kimyasal salınım yapılan bacalara bakılmalı.
Caddeli 2 ay önce
Fırının sahibi şu resimde görülen, fırının dumanının gittiği daireye taşınsın olay cözülür bence
MOTORCU 2 ay önce
AKRABASINI ŞİKAYET ETMİŞ. YAZIKLAR OLSUN
Karekter biriktir! 2 ay önce
Adama sormuşlar düşmanın varmı diye yok demiş. Akrabandamı yok demişler. Her gün ekmeğini yediğin fırını akrabanı şikayet ediyorsun. Gidip konuşabilirdin fırının sahibi on numara Bi biriktirdir.
kralettin 2 ay önce
daha önce uyarılmadığını mı zannediyorsun? kimse o dumanı çekmek zorunda değil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın