banner851

banner955

BELEDİYE İLK ADIMI ATTI

Düzce’de başıboş sokak köpeği korkusu günden güne büyürken Düzce Belediyesi, Kurtsuyu’nda Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin bulunduğu alanın yanına doğal yaşam alanı oluşturulduğu açıkladı.

Sağlık & Çevre 18.04.2022, 18:00 20.04.2022, 10:47
5168

Düzce’de başıboş sokak köpeklerini neden olduğu tedirginlik gün geçtikçe büyürken vatandaşlara zaman zaman korku dolu anlar yaşatan köpeklere karşı Düzce Belediyesi’ni göreve davet ederken belediyeden yeni bir açıklama geldi. 

Olumsuzluklara alfalı çözüm

Daha önce il dışından getirilerek Düzce’ye bırakılan köpeklerin, sayıda artmaya neden olduğu belirtilmiş bu duruma karşı denetim mekanizmalarının devreye alınacağı kaydedilmişti. Öte yandan saldırma gibi olumsuzlukların önüne geçmek için de alfa olarak adlandırılan sürülere liderlik eden köpeklerin toplatılacağı açıklanmıştı. 

Doğal yaşam alanı kuruluyor

Artan şikâyetlerin ardından belediyeden yeni bir hamle daha geldi. Yapılan açıklamada, Kurtsuyu’nda Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin bulunduğu alanın yanına doğal yaşam alanı oluşturulduğu belirtildi. 

Konuya ilişkin Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Düzce’mizde topladığımız hayvanların tedavi ve kısırlaştırılmalarının ardından yeni bir doğal yaşam alanı oluşturuyoruz. Kafesler yerine yine kapalı ancak açık alan olacak. Bizim kontrolümüzdeki alanda hayvanlarımızın yemlerini de barınmalarını sağlayacağız.” dedi.

‘Tam teşekküllü bir hayvan hastanesi’

Öte yandan merkezin tam teşekküllü bir hayvan hastanesi haline getirmek için çalıştıklarını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, son teknoloji röntgen cihazının alındığı bakımevine kan sayım cihazı kazandırılması içinde sürecin başlatıldığını duyurdu.

banner844
Yorumlar (7)
Ramazan 8 ay önce
Güzel gelişme, ancak evlerde dairelerinde kaçak yollarla ciftlestirip sonrasında el altından satılarak beslenip büyütülen sonrasında sokağa atılan köpeklerin sahipleri sorgulanmalı, sokak köpekleri kendiliginden gökyüzünden düşmüyor birileri tarafından evlerde, Apartman dairelerinden, bahçelerinden sokaklara atılıyor, önlemleri alınmalıdır,..
Düzce8181 8 ay önce
burayı gidip görün bir kez de olsa halk olarak gidip görün .
Emin 8 ay önce
Millet geçim derdinde. Siz gidin köpek doyurmak için trilyon harcayın. Devam edin böyle ...
can 8 ay önce
ALMANYADA YASIYORUM 40 SENEDIR BIRTANE BASI BOS KÖPEK SOKAKLARDA GÖRMEDIM ALMANYADA KIMSE KÖPEKLERI SOKAGA SALMIYO SAYIPLENIYOLAR EGER SALAN OLURSA KÖPEGE TAKILAN CIPDEN SAYBI BULUNUYO CEZA
Forester 8 ay önce
Aziziye Algün inşaat şantiyesinde beslenen sokak köpeklerinide toplayın artık.herkes şikayetçi çoğalıp duruyorlar.bazen 11 tane bir arada toplanıp sabaha kadar havlıyorlar bazende bisikletlilere,motorlara kaza yaptıracak şekilde havlayarak kovalıyorlar.yaz geldi çocukları bahçeye çıkartmaya korkuyoruz.
veteriner 8 ay önce
usta belediye vererineri yok mu yatıyor mu neden açıklama takip yok
farklı çözümler 8 ay önce
Daracık alanda yüzlerce hayvan için eziyet olmayacak mı? Etrafı çevrili geniş bir ormanlık alan köpekler için daha iyi olabilirdi sanki.
Yeni Sayımız