banner851

banner955

“BELİRTİLERDE CİDDİ ARTIŞ VAR…”

Düzce’de Koronavirüs salgınında ciddi bir artış gözlemlenirken, ölüm haberleri de art arda gelmeye devam ediyor. Salgın nedeniyle 5 günde 11 kişinin hayatını kaybettiği kentte, vatandaşların yeteri kadar kurallara uymadığı görülüyor. Salgının gribal enfeksiyonlarla benzerlik taşıdığına dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Belirtileri Covid-19’a benzeyen bu enfeksiyonlarda, mevsim şartları, maske ve mesafe tedbirlerindeki ihmaller sebebiyle ciddi artış var" dedi.

Sağlık & Çevre 17.10.2021, 13:00 17.10.2021, 13:06
2739
“BELİRTİLERDE CİDDİ ARTIŞ VAR…”

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı güncel Koronavirüs verilerine göre 28 bin 537 yeni vaka tespit edilirken, 212 kişi hayatını kaybetti. 5 günde ise salgına bağlı nedenlerden ötürü Düzce’de hayatını kaybedenlerin sayısı 11’e yükseldi. 

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda salgına karşı uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gribal enfeksiyonlara da dikkat çekti.

“İHMALLER SEBEBİYLE CİDDİ ARTIŞ VAR”

Mesajında vatandaşlara kritik uyarılarda bulunan Bakan Koca, şunları söyledi:

Covid-19 tedbirleri, geçtiğimiz yıl, gribal enfeksiyonları çok büyük oranda azaltmıştı. Belirtileri Kovid-19’a benzeyen bu enfeksiyonlarda, mevsim şartları, maske ve mesafe tedbirlerindeki ihmaller sebebiyle ciddi artış var. Her iki riske karşı lütfen tedbirlere uymaya çalışın.

BENGİ BAŞER: ÇÜNKÜ HER ŞEY SERBEST

Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer, Bakan Koca’nın “Yeni vakalar içinde gençlerin oranı artış gösteriyor. Umulanın aksine, üniversite öğrencilerimiz arasında aşılanma oranı düşük” açıklamasına değinerek, “Çünkü her şey serbest; aşı karşıtlığıyla mücadele, şeffaf, ayrıntılı verilerle bilgilendirme ve herhangi bir yaptırım yok” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (2)
Düzceli 1 yıl önce
Kısıtlamalar tekrar gelmeli. Denetimler hiç yapılmıyor. HAYAT EVE SIĞAR üzerinden ihbarlar bir hafta sonra denetim yapılıyor. Sokakta, kafe ve restoranlarda denetim hiç yok. Maskeler milletin ya kolunda, yada boğazında.
Düzce 1 yıl önce
Yasaklar geri gelsin
Yeni Sayımız