banner851

banner614

BEŞİR DERNEĞİ İNŞA ETTİĞİ YUVALARLA UMUT OLUYOR

banner619

Beşir Derneği Düzce Temsilciliği, Düzceli 15 Temmuz şehidi Ufuk Baysan anısına temiz suya erişimin çok zor olduğu Çad’da açtırdığı su kuyusunun ardından yine hayırseverlerin desteğiyle bu kez Suriye’nin İdlib kentinde mazlum Suriyeliler için briket evler yaptırdı. Bu evlerden birinde şehidimizin adı yaşatılacak.

banner846
Sağlık & Çevre 28.06.2021, 18:00 28.06.2021, 17:30
608
banner844

Hem yurt içinde hem de yurt dışında insani yardım faaliyetleri ile mazlumların yanında olan Beşir Derneği, Suriye’nin İdlib kentinde briket evlerden oluşan bir yaşam alanı oluşturmak için kolları sıvadı.

10 senedir insanlık dramına neden olan iç savaş nedeniyle Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan Suriyeliler için terörden arındırılan İdlib kentinde yeni bir yaşam başlıyor.

Burada yürütülen çalışmalara destek veren Beşir Derneği de İdlib’in Killi bölgesinde 7 bin 500 kişilik bir yaşam alanı projesiyle mazlumların başlarını sokacakları yuvalar inşa ediyor.

40 metrekareden oluşan briket evlerde; oturma odası, ebeveyn odası, tuvalet, banyo, mutfak ve avlu bulunuyor. Her mevsim insani bir yaşamın sürdürülebilmesi için tasarlanan evlerde tüm ihtiyaçlarını giderecek olan aileler yıllardır bez çadırlardan kurtulacak olmanın sevincini yaşıyor.

Bu kapsamda FETÖ’cü teröristlerin alçak darbe girişiminde şehit ettiği Düzceli 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan adına da mazlum bir ailenin başını sokabileceği ev inşa edildi.

Beşir Derneği Düzce Temsilciliği daha önce de 15 Temmuz şehitleri adına su kuyusu açtırma kampanyası kapsamında hain girişimde Gölbaşı Özel Harekât Dairesi’ne atılan bombayla şehadete eren Emniyet Müdürü Ufuk Baysan adına Çad’da kuyu açtırarak adının yaşatılmasını sağlamıştı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (5)
Deklanşör 1 ay önce
Burada yapılan yardımlar la ilgili olumsuz yorum yapanlar itiraz ettiğiniz noktalarda sizin yaptığınız yardımları icraatları görelim.
Cuma namazından çıkışta toplanan paralar sadece diyanet işleri başkanlığı tasarrufundadir. Beşir derneği yada diğer sivil yardım kuruluşları buradan bir pay alamaz.
İçeriye dönük yardımlara gelince aynı dernek ve diğer yardım dernekleri ülke içinde de yardım faaliyetlerine devam etmektedir.
Devletin yapması noktasında takdir bize ait değildir. Bu dernekler üzerinden yapilan yardimlar tamamen milletimiz içerisinden gönüllülük esasına dayalı toplanan paraların en temel ve acil ihtiyaçlar istikametinde kullanılması gozetilir.
Şimdi eğer eleştiri noktasında niyetiniz de samimi iseniz yardım derneklerine saldırmayı bırakın eksik gördüğünüz taraflarida siz ve sizin gibi düşünenler tarafından kurulacak derneklerin yapacağı faaliyetler ile kapatın. Ya hayır söyleyin ya hayr yapın yada susun .
Ömer 1 ay önce
Yardım yapacaksanız önce memleketinizin ihtiyaç sahiplerine yapınız.
Düzceli 1 ay önce
Emeği geçen herkese teşekkür ederiz
hakan 1 ay önce
kimin parayla yaptırıldı cuma çıkışında toplanan paralarla.
Madur 1 ay önce
Ne zaman akıllanacaklar bizim askerimiz ,polisimiz ve meclisimiz varken Beş derneği ne mi ihtiyacınız var artık akıllanın