banner851

banner955

'BİR KART BİR KALP' PROJESİ KARŞILIĞINI BULDU

Düzceli öğrencilerin beş kurum ve kuruluş ortaklığında 23 Nisan dolayısıyla hazırladıkları 'Bir Kart Bir Kalp' projesi karşılığını buldu. Gönderilen fidanların toprakta, kartpostalların yüreklerde yeşereceği projeyle hem çevreciliğine dikkat çekilirken hem de Düzce’nin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtımı yapılmış oldu.

Sağlık & Çevre 23.04.2022, 14:00 23.04.2022, 14:54
281
'BİR KART BİR KALP' PROJESİ KARŞILIĞINI BULDU

Düzce Belediyesi, Kent Konseyi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü ve BELTUR ortaklığında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlanan 'Bir Kart Bir Kalp' projesi gerçekleştirildi.

Proje karşılığını buldu

Düzceli öğrencilerin hazırladıkları fidanlar ve kentin doğal ve tarihi güzelliklerini kartpostalları 80 ildeki köy okullarına postalandı.

Gönül bağı kurdurarak kalplere dokunan proje karşılığını buldu.

Düzce’nin fidanları ulaştıkları coğrafyalarda öğrenciler ve öğretmenleriyle toprakla buluşturuldu.

Fidanlar toprakta kartpostallar yüreklerde yeşerecek

Gönderilen fidanlar toprakta, kartpostalların yüreklerde yeşereceği projeyle hem çevreciliğine dikkat çekilirken hem de Düzce’nin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtımı yapılmış oldu. Yurdun dört bir yanındaki köy okullarından gelen görüntüler içleri ısıttı.

Öğrenci ve öğretmenlerden teşekkür

Tekirdağ’dan Erzurum’a, Kastamonu’dan Rize’ye öğrenciler bayram sevinçlerine ortak olmak için kilometrelerce öteden gönderilen fidan ve kartpostallara teşekkür etti. Eşinin Düzceli olduğunu ve mutluluğunu dile getiren bir öğretmenin, “Nasipse bu fidan eş durumundan Düzce’ye gelmemize vesile olsun.” paylaşımı gülümsetti.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız