banner851

banner955

BİRİ HASTANEDE, DİĞERİ EVİNDE HASTALIKLA SAVAŞIYOR

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde görevli iki doktor koronavirüse yakalandı. Cildiye Uzmanı Yusuf Bosnalı yaşı ve kronik rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi görürken, Dahiliye Uzmanı Halil Cansu Kılıç evde istirahat ediyor.

Sağlık & Çevre 23.07.2020, 11:47 24.07.2020, 01:19
17808
BİRİ HASTANEDE, DİĞERİ EVİNDE HASTALIKLA SAVAŞIYOR
banner1032

Düzce'de tedbirsizlik yüzünden son günlerde hızla yükselişe geçen koronavirüs vakaları mücadelenin kahramanları sağlık çalışanlarını da olumsuz etkilemeye devam ediyor. Salgın öncesi 4 bin civarında hastanın başvurduğu salgından sonra ise bin 500 hastanın şifa aradığı devlet hastanesinde özellikle maskelerin doğru şekilde kullanılmaması hem sağlık personelini hem de hasta ve hasta yakınlarını salgın riski ile karşı karşıya bırakıyor.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde görevli iki hekime verdikleri poliklinik hizmeti sırasında virüs bulaşması tedbirlere yeterince uyulmadığını gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde kendisini iyi hissetmemesi üzerine koronavirüs testi yaptıran Cildiye Uzmanı Yusuf Bosnalı ile yine rahatsızlanarak pandemi servisinde gerekli tetkikleri yaptıran Dahiliye Uzmanı Halil Cansu Kılıç'ın sonuçları pozitif geldi.

Cildiye Uzmanı Yusuf Bosnalı, 60 yaş üstü olması ve kronik diyabet rahatsızlığı bulunması nedeniyle 16 Temmuz Perşembe günü hastanede tedavi altına alındı. Bosnalı'nın durumunun iyi olduğu bilgisi edinildi.

19 Temmuz Pazar günü koronavirüse yakalandığını öğrenen Dahiliye Uzmanı Halil Cansu Kılıç'ın ise evde kendisini izole ettiği öğrenildi.

Yoğun hasta kabul eden poliklinikler olan dahiliye ve cildiyede görev yapan doktorlara koronavirüs  bulaşmasının en başlı nedeni olarak hastaların maskeyi kurallara uygun şekilde takmaması gösteriliyor.

Yorumlar (17)
Turan 2 yıl önce
Sadece Düzce'de değil, tüm Türkiye'de umursamamazlık var. Düzce'de polis maske takmayanları ne denetliyor, ne de ceza yazıyor. Herkes kendi iş yerinde sigarayı serbest şekilde içiyor. Kimse maske takmıyor. İşyerlerinde dooğru düzgün ne sabun, ne kolonya var. Birkaç gün önce emniyet müdürlüğünde 5 polis oturmuş, kadın programına bakıyordu. Sanki hastalık yokmuş gibi davranmaya başladı herkes. Ama başın gelen ateşler içinde kalıyor.
Asya yüce 2 yıl önce
Hep doktorlar hastane suçlu değil mi hastaneye giden pislikler suçlu değil dün gittim farketmeden bekleme salonunda koltuğa oturdurdum kalktıgımda koltuğun üstüne bırakılmış maske gördüm bunu yapan adi diğer hastaların suçu ne seni muayene eden doktorun suçu ne bu pisliği yapıp hastaneye doktora niye kızıyorsun ki o hastaneye yine gideceksin o koltuğa yine oturacaksın pislik mikrop Rabbim yardimcimiz olsun inşAllah aramızdaki pislikleride bildiği gibi yapsın
İ. 2 yıl önce
Düzceli farkındaysan bulaştıran sağlık personeli değil halk. Sağlık personeli gerekli önlemini alıyor ancak sizin gibiler tedbirsiz dolaştığı için hem sağlık çalışanları hemde diğer insanlar sürekli tehdit altında. Asıl siz evinizde kalında daha fazla başkalarına hastalık bulaştırmayın lütfen. Haberide birdaha dikkatli okursan anlarsın neyin ne olduğunu.
Ramazan Bedir 2 yıl önce
Maske yakmasını bilmeyen inat edenlerin sağlık kuruluşlarının bahçe ve çevresine yaklastirilmamali gereken cezai müeyyide uygulanmalı. Uygulamayan görevliler hakkında yaptırım uygulanmalı çıkarılan kanun veya yönetmelikler etkili şekilde uygulanmalı.
Murat cetin 2 yıl önce
Bir arkadaşımı acile getirdim... Baya bir süre sonra panik halimden çıkınca maskem Olmadigini fark ettim; maske varmi diye sordum yok dediler..dişari çıkıp maske temin edip kullanmayabasladim acilin icinde el dezenfektanida bulamadim.... Hastahaneye işiniz düşerse zor. Tembih ediyorum size, kırklanmadan gitmeyin. Gidersenizde Allah yardimciniz olsun.
Sema 2 yıl önce
Sağlık çalışanlarının işleri gerçekten zor. Millet laftan anlamıyor,maske nasıl takılır bilmezler,uyarınca tepki gösterirler. Herşeyi çok bilirler.
Zeynep 2 yıl önce
Cok gecmis olsun
Duzcelii 2 yıl önce
Kimbilir günde kaç hasta muayene yaptılar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık