banner851

banner614

BU FOTOĞRAF BİR ZİNCİR MARKETTE ÇEKİLDİ

Koronavirüs salgını sürecinde daha önem kazanan hijyene bazı zincir marketlerde dikkat edilmemesi tepki çekti. Bahçeşehir Bölgesi’nde hizmet veren bir BİM şubesinde ekmeklerin poşetlenmeden satılması şikayet konusu oldu.

banner619
Sağlık & Çevre 03.01.2021, 14:30
4800
BU FOTOĞRAF BİR ZİNCİR MARKETTE ÇEKİLDİ

Koronavirüs salgını 2021 yılının ilk günlerinde de yaşamı olumsuz etkilemeyi sürdürüyor. Düzce’de salgın yüzünden her geçen gün vaka ve vefat sayıları artıyor. Devam eden sokağa çıkma kısıtlamaları tehlikenin hala kol gezdiğini gösterirken, tedbirlere yeterince uyulmaması mücadeleyi zedeliyor.

Özellikle gıda satışı yapılan marketlerde, hijyen kurallarının göz ardı edilmesi hem halk sağlığını tehdit ediyor hem de kuralların hiçe sayıldığını gözler önüne seriyor. Buna son örnek Bahçeşehir Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir zincir markette yapılan gelişigüzel ekmek satışı oldu.

Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na ulaşan şikayette, 10. Bölge’de hizmet veren BİM Şubesi’nde ambalajlı ya da poşetli şekilde satılması gereken ekmeklerin açıkta müşteriye sunulduğu bildirildi. Bu durumu fotoğraflayan tepkili Bahçeşehir sakini, şu ifadeleri kullandı:

“Kalıcı konutlar yanı yeni adıyla Bahçeşehir 10. Bölge’de bulunan BİM markette ekmekler bu şekilde ambalajsız ve poşetsiz bir şekilde satılıyor. Bu konuda gerekli yerlere şikayetimi yaptım. Sizin de bu konu hakkında gerekeni yapmanızı istiyorum. Halk sağlığını bu kadar basite alan kim olursa olsun göz açtırılmasına müsaade etmeyelim. Hep birlikte sağlıklı günler dileğimle, teşekkür ederim Öncü Medya.”

Yorumlar (3)
Ali Öztürk 9 ay önce
Virüsü bu kadar abartmaya gerek yok . Hemen haber yaptınız sizde
Osman 9 ay önce
Kankan Birol zincir marketlere laf attı diye haber yapmışsınız. Ama bilin ki bakkaların çoğu bundan da beter.
Reklam 9 ay önce
sitenize eklediğiniz google ads reklamlarını kapatırsanız haberi mobilden bulabileceğiz. Reklamdan haber görünmüyor. Yorum kısmı 10 dakikalık mesafede..