banner615

banner614

banner701

BU HAVAYI BİZE SOLUTUYORLAR!

banner619

Hurdacılar Sitesi’nde yakılan lastik ve kablolar doğaya ve insan sağlığına zarar vermeye devam ediyor. Bu duruma sessiz kalmayan Düzceliler, “Bu havayı bize solutuyorlar!” diyerek Düzce’nin idarecilerine tepki gösteriyor.

Sağlık & Çevre 25.10.2020, 11:11
1422
BU HAVAYI BİZE SOLUTUYORLAR!
banner785

Vatandaşların ihbarı üzerine Öncü Haber’in gündeme taşıdığı Hurdacılar Sitesi’nde yakılan kablo ve lastiklerle ilgili şikayetlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Hem Düzce’nin havasını kirleten hem de yeşil örtüyü simsiyaha çeviren lastik dumanına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Önce Haber WhatsApp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na gelen mesaj ve fotoğraflarda doğanın nasıl bir katliamla karşı karşıya olduğu bir kez daha gözler önüne serildi.

İhbar hattımıza mesaj gönderen vatandaşlar, Hurdacılar Sitesi yakınındaki yerleşim yerlerindeki eşyaların ve bitkilerin üzerini bir örtü gibi kaplayan siyah maddeye dikkat çekti.

“Eşyalara bile bu zararı veren doğada ne kadar zararlı olur?” diyen tepkili vatandaşlar, “Bu havayı bize solutuyorlar!” diyerek isyan etti. Ayrıca geçtiğimiz günlerde gündeme taşınan ‘Düzce’de yakılacak lastiklerden enerji üretilecek’ tartışmasını anımsatan Düzceliler, şu ifadeleri kullandı:

“İşte Hurdacılar Sitesi’nde yakılan lastiklerin bahçemizdeki zararı. Eşyaya bunu yapan doğada ne kadar zarar verici olur. Kimse umursamıyor, bu havayı solutuyorlar bize. Ağaç yapraklarında kalıyor, yağmurda bile gitmiyor. Daha lastik yakıp enerji sağlayacakları fabrika Düzce’ye kurulsun diyenler varsa pes doğrusu.”

Yorumlar (4)
Hasan 1 ay önce
Bu da birşeymi. Lastik yakarak elektrik üreteceklerini okuyoruz. Doğru ise vay halimize.
Duzce 1 ay önce
Düzcenin dört bir yanında ateş yaniyor
Osman 1 ay önce
Bu kadar pislik yaratmalarına kim nasıl göz yumuyor?
Celal Bayrakcı 1 ay önce
Sahipsiz memleket.
parçalı az bulutlu