banner851

banner614

BUNA KİM ‘DUR’ DİYECEK?

Düzce Küçük Sanayi Sitesi’nde daha önce katı atık vahşi depolama alanı olarak kullanılan merada yapılan tüm uyarılara rağmen ömrü bitmiş atık lastiklerin yakılmasına devam ediliyor. Sadece havayı kirletmekle de kalmayan çevre katilleri hemen yanı başındaki Melen’e ve toprağa da büyük zarar veriyor.

banner619
Sağlık & Çevre 08.05.2021, 17:30 08.05.2021, 17:35
1820
BUNA KİM ‘DUR’ DİYECEK?

Vahşi depolamanın pençesinden bir türlü kurtulamayan Düzce’de, Akınlar Mahallesi’nde Küçük Melen’in yanında bulunan mera alanı bilinçsiz vatandaşlar tarafından çöplük olarak kullanılmaya ve bölgede bilinçsizce lastik yakılmaya devam ediliyor.

Suyu, toprağı ve havayı kirleterek sağlık açısından risk oluşturan olaylara bugün bir yenisi daha eklendi. Küçük Sanayi Sitesi alanında öğlen saatlerinde kullanım ömrünü tamamlamış lastikler kimliği belirsiz şahıslar tarafından ateşe verildi. Çevreyi karar dumanların kapladığını gören vatandaşlar durumu Düzce Belediyesi İtfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

Hemen hemen her gün farklı bir bölgesinde aynı bilinçsizliğe imza atılan Düzce’de yapılan tüm uyarılara rağmen yapılan çevre katliamının nasıl önleneceği bilinmiyor. Havası en pis il unvanını elinde bulunduran Düzce’de çöplük bellenen Akınlar Merası’nda havayla birlikte, su ve toprak da kirletiliyor.

Zabıta ekipleri de kent genelinde kontrol ve denetim faaliyetlerini sürdürüyor.

Yorumlar (7)
hamza yılmaz 5 ay önce
düzce hava kirliliği konusunda meclis üyesi DOÇ.ERKAN DİNÇER bey var bu konularla sosyal paylaşım sitelerinde dile getiriyor yetkililer ise uyuyor
Murat 5 ay önce
Bunu yakanlar belli o civardaki hurdacılar neden yaptırım uygulanmıyor yapanlara??
Çevre kongresi 5 ay önce
Şoyle gosterissiz masrafsiz ama genis katilimli bir cevre kongresi yapilsa herkese acik ve herkesin katilim saglayabilecegi nasil olur acaba...Nerede o arada bir reklam amacli 3 5 cop toplayan cevreciler ve dahi alanin ilgilileri ...Evet gercekten yazik inanki yazik bu sehre...Oysa zor degil...
Düzceli 5 ay önce
Düzce sahipsiz mi kalıyor acaba ? Sandıkta rekor kırılıyor ama en pis havada da rekor kırılıyor. Yetkililer acaba ne zaman sahip çıkacak Düzce’ye ? Belediye Başkanımız pardon Bakanımızın duruma el atması gerekiyor..
emre 5 ay önce
cok kolay. hurdacilar lastik telini satın almayacak.
Düzce 5 ay önce
Eski çöplük yeri burası oradaki suluk için gelenler yakıyor bu malları ama jandarma kaldırmıyor
Karaca lı 5 ay önce
Lastikler neden yakılıyor? Söyleyimde insanlar bilinçlensin. İnşaatlardan kablo çalan hırsızlar yanan lastikler kablodaki bakırı ayrıştırıyorlar. Amaç bu. Gerisi teferruat. Bunu böyle yazınki insanlar öğrensin