banner851

banner955

“BÜYÜYEN DESTEK BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEMİZİ GÜÇLENDİRİYOR”

Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından Yeşilay, bağımlılıkla mücadelede dünyaya örnek olma hedefiyle alkol, tütün, uyuşturucu madde, teknoloji ve kumar bağımlılığıyla etkin mücadele ediyor. Yeşilay Düzce Şube Başkanı Av. Arb. Ali Dilber, Yeşilay’ın 101. kuruluş yıl dönümünü ve Yeşilay Haftası'nı yayımladığı mesajla kutladı.

Sağlık & Çevre 01.03.2021, 13:37 02.03.2021, 16:47
1715
“BÜYÜYEN DESTEK BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEMİZİ GÜÇLENDİRİYOR”

Bu yıl 101’inci yaşını kutlayan Yeşilay, 1 – 7 Mart Yeşilay Haftası’nı “Yeşilay Hep Benimle” mesajıyla kutluyor. Tütün, alkol, madde, kumar ve internet bağımlılıklarıyla mücadelesini aralıksız sürdüren kurum,  bağımlılıklardan uzak, iyi ve sağlıklı yaşamın önemini vurguluyor. Türkiye genelinde 120 şubesiyle çalışmalarını sürdüren Yeşilay, ayrıca 81 ülke Yeşilayı ile de bağımlılık alanındaki deneyimini uluslararası arenada paylaşıyor.

Yeşilay olarak bağımlılıklarla ilgili farkındalık oluşturmak için pek çok proje yürüttüklerini belirten Yeşilay Düzce Şube Başkanı Av. Arb. Ali Dilber, Yeşilay Haftası şunları söyledi:

“Yeşilay olarak, 101 yıldır vatandaşlarımızın hayatını etkileyen bağımlılık türleriyle mücadelemizi sürdürüyoruz. Öncelikle küçük yaşlardan itibaren iyi yaşam alışkanlıklarının kazandırılmasını ve bu alışkanlıklarla büyüyen çocukların yaşam boyu bağımlılıklardan uzak kalmasını amaçlıyoruz; diğer yandan da bağımlı bireylere ve ailelerine Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) çatısı altında ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlıyoruz. Türkiye genelinde 120 Yeşilay şubesi bulunuyor ve güçlü bir teşkilat yapısıyla ülkemizin her köşesinde faaliyet gösteriyoruz. Şehrimizde de her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Bu mesajımızı bir kez daha vurgulamak için Yeşilay Haftası’nı ‘Yeşilay Hep Benimle’ mesajıyla kutlayacağız. Düzceliler’i de bizimle birlikte kutlama yapmaya ve ‘Yeşilay Hep Benimle’ demeye çağırıyoruz.”

Yeşilay’ın büyük bir aile olduğunu vurgulayan Dilber, “Yeşilay olarak tüm paydaşlarımızla çok güçlü ilişkiler içindeyiz ve onların çalışmalarımıza verdikleri desteklerle bağımlılıklarla mücadelemiz daha da güç kazanıyor. Yeşilay Haftası’nda da heyecanımıza ortak olmalarından mutluluk duyacağız.” ifadelerini kullandı.

YEDAM’dan bağımlılara ve ailelerine ücretsiz destek

Öte yandan Yeşilay, Türkiye geneli ve KKTC’de toplam 100 Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ile hizmet veriyor. YEDAM’lara tüm Türkiye’den 115 YEDAM Danışma Hattı üzerinden ulaşılabildiğini hatırlatan Dilber, mesajına şöyle devam etti: “Şubelerimiz ile YEDAM’lar arasında güçlü bir iş birliğimiz var. Böylece bağımlılara ve ailelerine doğru yönlendirmelerde bulunabiliyoruz. YEDAM’ın tamamı bağımlılık alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibi; tütün, alkol, madde, kumar ve internet bağımlılıkları konusunda bilgi verme, doğru yönlendirme, danışmanlık ve ayaktan terapi hizmetleri sunuyor. Bağımlılar ve aileleri YEDAM’ın sunduğu psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon desteğinden ücretsiz yararlanabiliyor.”

banner844
Yorumlar (2)
Semih B. 2 yıl önce
Ali abi bizi kurtar abi, alkolü çok seviyoruz. Ama bir yandan bırakmak da istemiyoruz. Nasıl yapalım
İsmail 2 yıl önce
Bağımlılık sadece tütün ve alkolden ibaret değildir. Abimizin kiloları her şeyi açıklıyor. Fazla yemek yeme de bir tür bağımlılık sayılabilir. Bu tür kurumların başında nedense sağlıksız insanlar görmeye alışır olduk.
27
parçalı az bulutlu