banner851

banner614

ÇAY MAHALLESİ KÖŞE BUCAK TEMİZLENDİ

Düzce Belediyesi, kent genelinde her mahalle, cadde ve sokağının temiz olması adına “Temiz Şehir Düzce” sloganıyla başlattığı ve her hafta farklı bir mahallede gerçekleştirilen köşe bucak temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen kapsamlı çalışma 30 personel ve 5 temizlik aracı ile Düzce’nin en büyük mahallelerinden olan Çay Mahallesi’nde köşe bucak temizlik gerçekleşti.

banner619
Sağlık & Çevre 05.06.2021, 14:25
816
ÇAY MAHALLESİ KÖŞE BUCAK TEMİZLENDİ

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ‘Temiz Şehir Düzce’ kampanyasının şehrin geneline yayılması aynı zamanda temizlik konusunda da toplumsal farkındalığı oluşturabilmek adına mahallelerde başlatılan köşe bucak temizlik çalışmalarını Çay Mahallesi’nde sürdürdü.

Kent genelinde rutin temizlik çalışmalarını haftanın her günü sabahın erken saatlerinden itibaren sahaya çıkarak aksatmadan sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çay Mahallesi’nde devam ettirdiği temizlik hareketi ile yoğun trafik akışının olduğu Ela Bahriye Oral Bulvarı başta olmak üzere Nuri Özkasap Caddesi’nde  yolların, kaldırımların süpürülmesi ve yıkanması, çöp konteynerinin dezenfekte edilerek  genel temizliğin yapılması sağlandı.

Oluşturdukları plan çerçevesinde kademe kademe ilerleyen ekipler,  belirli alanlarda bulunan moloz ve atık yığınlarını kaldırma işlemlerini başarılı şekilde tamamladı.

Yorumlar (2)
Düzceli 4 ay önce
Ekiplerin çalışmalarını tebrik ediyorum fakat bu iş sadece belediyenin çalışmalarıyla değil halkın çevreye çöp atmaması ve temiz tutmasıyla tamamlanır. Küçük yaşlardan verilecek çevre temizliği eğitimlerinin ve temizlik bilincinin bu işte büyük etkisi var. Aileler de çocuklarıyla birlikte bu bilinçte hareket etmeli. Çevreyi kasten kirleten insanların benim gözümde vatan haininden farkı yok. Bu da çevre terörü sonuç olarak!
vatandaş 4 ay önce
Küçük sanayi sitesi 2615.sokağa da gelin 1 yıldır milletin ettiği kaldırımlara akıyor kanalizasyonlar tıkalı giderler akmıyor.sokak lağım içinde pandemi deyiz ya hani