banner851

banner955

ÇEVRE YOLUNDA 2. ETAP ÇALIŞMASI

Düzce Belediyesi, şehir merkezinin trafik yoğunluğunun azaltılarak kentteki hava kirliliğinin 3’te 1’ini oluşturan sorunun ortadan kaldırılması için alternatif güzergah çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kuzeybatı Çevre Yolu’nu Hal Kavşağına bağlayacak yolun 5 kilometrelik ikinci etap çalışmaları devam ediyor.

Sağlık & Çevre 27.10.2021, 18:36
3912
ÇEVRE YOLUNDA 2. ETAP ÇALIŞMASI

Düzce Belediyesi tarafından mart ayında başlatılan Kuzeybatı Çevreyolu’nu Hal Kavşağı’na bağlama çalışmalarının 5 kilometreden oluşan ikinci etabına yönelik alt yapı çalışmaları hızla sürüyor.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 25 metre genişliğindeki çevre yolunun Hal Kavşağı ve Fen Lisesi arasında bulunan 3 kilometreden oluşan ilk etabının su, yağmurlama ve kanalizasyon hatlarını tamamlamasının ardından asfaltlama işlemine geçildi.

Çalışmalarını devam ettiren müdürlük, 5 kişilik gruplar halinde 3 ekip, 3 iş makinesi, 4 kamyonla Fen Lisesi önünden Çamköy Kavşağı’na kadar sürecek olan ikinci etabın çalışmalarına hız verdi. Yoğun bir programla ile çalışmalarını sürdüren ekipler, 5 kilometreden oluşan bölgede 1 buçuk kilometrelik su, 2 kilometrelik kanalizasyon ve 3 kilometrelik yağmurlama hattının tamamlanmasını sağladı.

"HAVA KALİTEMİZ ARTACAK"

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bölgede çalışmaların hızlı şekilde devam ettiği ve kısa sürede tamamlanacağını kaydederek, “Kendi öz kaynaklarımız ile sürdürdüğümüz altyapı çalışmalarımız hızla ilerliyor. Alternatif yollara yönelik yaptığımız çalışma neticesinde şehir merkezimizin yoğun trafik yükünün azaltılmasını hedefliyoruz. Ek olarak, bu çalışma, ulaşımdan kaynaklanan hava kirliliği ile mücadelemize de büyük katkı sağlayacak. Hava kalitemiz artacak. Düzce’nin artan trafik yükünü göz önünde bulundurarak, farklı alternatif yollar için değerlendirme ve proje çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Yorumlar (5)
ismail messi 1 yıl önce
akcakocan gelirken beyciler oto galeri ışıklarında sağa dönüş dar ve tehlikeli belediye veya kara yolları bir çalışma yaparsa trafik ve halk için iyi olur.teşekkürler
vatandaş. 1 yıl önce
Emegi geçen herkesten Allah razı olsun.
hasan 1 yıl önce
Sana helal olsun. Düzcenin kan emicilerine yol verdin. Hizmet arttı.
Şampiyon 1 yıl önce
Hava kalitesini belki %10 azaltır bu bir çözüm asla olamaz …. Zehirlenmeye devam edicez bu kışta…. hiç bir elle tutulur icraat yok ne kadar acı… Yeni organize sanayi bölgeleri asla ve katiyen kurulmaması ve olanında genişletilmemesi gerekir. Düzcemizin coğrafi konumuda bunu elverişli değildir zaten . Planın birinci maddesi bu olması gerekiyor kesinlikle ; gelen insan ve araç göçünü engeller.
Muarrem 1 yıl önce
Hayrına yeni bağlantıyı da asfaltlasa idiniz. Yama kaldıracak halde değil. Günü kurtarıyorsunuz.
Yeni Sayımız