banner851

banner614

ÇOCUK SAĞLIĞINDA İKİ YENİ BRANŞ

banner619

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesinde yakın zamanda “Çocuk Kardiyolojisi” ve “Çocuk Romatolojisi” yan dallarının hizmet vermeye başlayacağı açıklandı.

banner846
Sağlık & Çevre 19.02.2020, 11:41 19.02.2020, 16:22
4570
banner844

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, kadrosunu ve hizmet kalitesini güçlendirmeye devam ediyor. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’na yakın zamanda eklenecek “Çocuk Kardiyolojisi” ve “Çocuk Romatolojisi”  yan dalları ile birçok hastanın çevre illere gitmeye gerek duymadan Araştırma Uygulama Hastanesi’nde muayene olması sağlanacak.“2019 yılında yaklaşık 150 bin hastaya bakıldı”

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı çalışmaları hakkında bilgiler veren Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kenan Kocabay, bölümde 0-18 yaş çocuk hastaların koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerini yürüttükleri bilgisini paylaştı. Anabilim dalı bünyesinde çocuklar için özel tasarlanmış poliklinik, yataklı servis, yenidoğan ve pediatri yoğun bakım ile acil servis alanlarında tanı ve tedaviye yönelik hizmet verildiğini kaydeden Prof. Dr. Kocabay; Düzce Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü bünyesinde 2019 yılında yaklaşık 150 bin hastaya bakıldığını dile getirdi.“İki branşta uzman hekim yakın zaman içerisinde hasta kabulüne başlayacak”

Çocuk endokrin polikliniği, çocuk nöroloji, çocuk nefroloji ve genel pediatri polikliniklerinde 2 profesör ve 4 öğretim görevlisinden oluşan uzman kadrosunun daha da genişleyeceğine vurgu yapan Anabilim Dalı Başkanı Kocabay, “Hastanemizde çocuk kardiyolojisi ve çocuk romatolojisi branşında iki uzman hekim yakın zaman içerisinde hasta kabulüne başlayacaktır. Çocuk kardiyolojisi branşı ile hastanemizde anne karnında yer alan bebeğin kalbinden başlayarak 18 yaşındaki çocuklara kadar olan kişilerin kalp hastalıklarının tanı ve tedavisi yapılabilecektir. Yine romatoloji branşı ile iskelet ve kas sistemini tutan her türlü romatizmal hastalıkların tanı ve tedavisine yönelik hizmet sunulabilecektir. Aramıza katılacak yeni uzmanlarımız ile verdiğimiz hizmet çeşitliliği artmış olacak.  Bu sayede Düzce ve çevre illerden gelen hastalarımızın ihtiyaçlarını karşılayabileceğimiz gibi Tıp Fakültemizin de eğitim kalitesini yükseltmiş olacağız.” diye konuştu.“Bölgesinde tercih edilen hastane haline geldi”

Özellikli branşları, endokrinoloji bilim dalı bünyesindeki Diyabet Merkezi ve erişkinlerden ayrı olarak sadece çocuklara özel bir alanda hizmet veren Çocuk Acil Servisi ile hastanenin Batı Karadeniz bölgesinde tercih edilen merkezlerden biri haline geldiğine dikkat çeken Prof. Dr. Kocabay, nitelikli öğretim kadrosunun daha da güçlenmesinde emeği geçen Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’ne ve Tıp Fakültesi Dekanlığı’na, İhtiyaç duyulan ortam ve kaynakların sağlanmasında sonuna kadar destek veren Hastane Başhekimliği’ne teşekkür etti.

Yorumlar (16)
Hemşire 1 yıl önce
VALLA 1520 bin TL Döner dağitmaktan yöneticiler ne cihaz alır ne hizmet
çalışan 1 yıl önce
Aynen ne yapar ederiz de döner sermaye cepe indiririz. Hemşire 45 TL. Kendilerine 10bin üstü paralar yazık haram zıkkım olsun
Özden 1 yıl önce
Ne zaman gelir acabs
Ayfer 1 yıl önce
Bu hastane bitik bitmiş kullanilan cumleler çok üzgünumki bu hastane icin fazla olumlu olmus
Sanayici 1 yıl önce
Merak etmeyin onlarda kacar buraları gördükten sonra
Anne 1 yıl önce
Bu çok güzel bir haber , çocuk kardiyoloji ićin sürekli Adapazarı na gidiyorduk ,düzceliler için sevindirici ,
Hastalık Hastası 1 yıl önce
İl sağlık Müdürlüğü maşAllah
Emre Şahin 1 yıl önce
Kenan hoca çok bilgili, çocuğumuzun hayatını o kurtardı. Bide çok mütevazi tam bir istanbul beyefendisi. Şehrimize ve Üniversitemize çok yakışıyor
Ahmet Can 1 yıl önce
Üniversite hastanesine kaç defa gittik bu doktorları hiç görmedik, sürekli değişen hekimler var. Bunlar parayla hasta muayene eden hocalar. Hastalara asıl onlar bakıyor, onların resimleri konulmalı. Bide istifa haberleri vardı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
kapalı