banner851

banner614

ÇOKLU ÇEVRE KATLİAMI

banner619

Düzce Küçük Sanayi Sitesinde daha önce katı atık vahşi depolama alanı olarak kullanılan şu anda da bazı bilinçsiz vatandaşlar tarafından çöplük olarak kullanılmaya devam eden alanda çöp yığınlarının yakılması olayına bir yenisi daha eklendi. Çevreyi kirleten yangına Düzce Belediyesi itfaiye ekipleri kısa sürede müdahale ederek kontrol altına aldı.

banner846
Sağlık & Çevre 07.04.2021, 16:00 07.04.2021, 16:49
826
banner844

Vahşi çöp depolamanın pençesinden bir türlü kurtulamayan Düzce’de, Akınlar Mahallesi’nde Küçük Melen’in yanında bulunan mera alanı bilinçsiz vatandaşlar tarafından çöplük olarak kullanılmaya ve bölgede çöp yığınlarının yakılmasına devam ediliyor.

Suyu, toprağı ve havayı kirleterek sağlık açısından risk oluşturan olaylara bugün bir yenisi daha eklendi. Küçük Sanayi Sitesi alanında öğlen saatlerinde bir çöp yığınının yandığını gören vatandaşlar durumu Düzce Belediyesi İtfaiyesi’ne haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen zabıta ve itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

Alanda yeni başlayan yangın, itfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahalesi ile çok büyümeden kontrol altına alınarak soğutma işlemlerine başlandı.

Konu ile ilgili Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Düzce İtfaiyesi eski katı atık vahşi depolama alanını sık sık kontrol ederek olası yangınlara anında müdahale ediyor” denildi.  

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)