banner851

banner955

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Evde Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı'nda kentte yüzlerce hastanın yararlandığı söz konusu hizmetteki sorunlar masaya yatırılırken, verim ve kalitenin arttırılmasına odaklanıldı.

Sağlık & Çevre 21.10.2022, 11:30 21.10.2022, 11:07
273
DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Yatağa bağımlı olan hastalara sunulan evde sağlık hizmeti Düzce'de başarı ile uygulanıyor. Çalışmalardaki verimliliğin arttırılması amacıyla sık sık bir araya gelen sağlık yöneticileri, hizmetin kalitesinin arttırılması odaklı istişarelerde bulunuyor.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı koordinasyonunda Evde Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, sağlık tesisleri başhekimleri ve evde sağlık hizmetleri birim sorumluları katıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen toplantı kapsamında; evde sağlık hizmetleri birimlerince yıl içinde yapılan çalışmalara ait veriler sunum eşliğinde değerlendirmeler yapıldı. Evde sağlık hizmetleri sunumunda karşılaşılan sorunlar üzerinde durulan toplantıda, hizmet sunumunun geliştirilmesine yönelik görüş ve öneriler paylaşıldı.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan bilgilendirmede, evde sağlık hizmetleri hakkında şunlar kaydedildi:

Evde sağlık hizmetleri nedir?

"Evde sağlık hizmetleri ihtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde aile ortamında sağlanması, bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak birlikte verilmesidir.

Kimler başvurabilir?

Yaşam kalitesini bozan hastalığı ve/veya yaşlılığı nedeniyle sağlık hizmetine ulaşmada zorluk yaşayan, evinde ve aile ortamında sağlık hizmetine ihtiyaç duyan bireyler başvurabilmektedir.

- Evde sağlık hizmetleri; hastaya konulmuş olan tanı ve planlanan tedavi çerçevesinde muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin verilmesini,

- Tıbbi cihaz ve malzeme kullanımına ilişkin raporların çıkarılmasına yardımcı olunmasını,

- Hastanın ve ailesinin, evde sağlık sürecinde üstlenebilecekleri görevler ile hastalıklar ve bakım süreçleri hakkında bilgilendirilmesini,

- Hastaya, evde kullanılması gereken tıbbi cihaz ve ekipman konusunda, eğitim ve danışmanlık gibi hizmetlerin verilmesini,

- Gerekli görülen hallerde hastanın ilgili sağlık kuruluşuna ve/veya sağlık kuruluşundan eve naklini kapsar.

Nasıl başvuru yapılır?

Devlet Hastanesi Koordinasyon Merkezi : 0 380 529 13 20

banner844
Yorumlar (1)
haber içeriği 1 ay önce
Haber içeriği ve fotoğraflar farklı farkında mısınız?
Yeni Sayımız