banner614

DEREYE BİR BAKAN BİR DAHA BAKTI

banner619

Melen Deresi’nin Konuralp kesiminde bir borudan dereye akan beyaz renkli sıvı bölgede yaşayanları tedirgin ediyor. Yöre halkı sıvının zararlı bir kimyasal olduğundan şüphelenerek yetkililerin durumu araştırmasını istiyor.

banner846
Sağlık & Çevre 05.01.2021, 15:45 05.01.2021, 18:17
12735
banner844

Melen Deresi’nin Konuralp kesiminden gelen görüntüler ürküttü. Görüntülerde Melen Deresi’nin Konuralp kesiminde bir borudan dereye beyaz renkli bir sıvının aktığı görülüyor. Akan sıvı derenin renginde değişime neden olurken yüzeyde de köpükler oluşturuyor.

Bölgede yaşayan vatandaşlar kaynağı belli olmayan sıvının zararlı bir kimyasal madde olmasından korkarken, sıvının çevreye ve su canlılarına zarar verip vermediği bilinmiyor.

Konuralp bölgesinde yaşayan bir vatandaşın 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na gönderdiği görüntülere “ Derenin geldiği son hali bu.Konuralp yolunda Melen Köprüsü altı burası. Melen’e  akan pis bir su var. Süt renginde bembeyaz su akıyor. Derenin rengini değiştiriyor” notu düştü.

Bölgede yaşayan vatandaşlar derenin renginin değişmesine sebep olan sıvıyla ilgili yetkililerin harekete geçerek araştırma başlatmasını istiyor.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

Yorumlar (9)
Osman 6 ay önce
Çok merak ediyorum bu suyu salanı herkes biliyor da Faruk Başkan da bilip çat diye cezayı yapıştırıp o boruyu oradan kaldırtabilecek mi?
kardeşler 6 ay önce
Fabrikaya özel belediye tarafından çekilen atıksu hattı melene deşarz edildi daha yeni çalışma yapıldı.
Yazıklar olsun 6 ay önce
yetkililer nerede, uyuyorlar mı, bu kaçıncı
Aa 6 ay önce
Realkon mu acaba?
Hawkie 6 ay önce
Civardaki fabrikalar denetlensin. Arıtması olmayan yada çalışmayan geçici faaliyeti durdurulsun.
Yetkili mi? 6 ay önce
Yetkililer uyuyor bi durun yahu neden rahatsız ediyorsunuz :D
Tekstil fabrikası 6 ay önce
Bölgedeki tekstil fabrikasına bakın. Sık sık bu haberleri görüyoruz. 1-2 gün gündem oluyor sonra aynı fabrika arıtmasını çalıştırmadan devam ediyor. Denetim var"mış gibi" yapılıyor. Google'da bir arama yaparsanız aynı haberden farklı tarihlerde bir sürü bulabilirsiniz.
CAN 6 ay önce
sonuc ne ARASDIRILDIMI
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
parçalı bulutlu