banner851

banner614

DUYARSIZLAR YİNE İŞ BAŞINDA!

Yaylaları ve mesire alanlarını buldukları gibi bırakmayan duyarsızlar her yerde kendisini gösteriyor. Akçakoca turizminde önemli bir yere sahip olan Akkaya Köyü mesire alanı da çöplere teslim oldu.

Sağlık & Çevre 14.07.2021, 11:28 15.07.2021, 17:38
946

Düzce’nin doğal güzelliklerinden gelen yakışmayan görüntülere bir yenisi daha eklendi. Bu kez deniz turizminde giderek yıldızı parlayan ve her yıl binlerce yeni turist çeken Akçakoca’da çevre düşmanları iş başındaydı.

Akçakoca’nın Akkaya Köyü’nde bulunan ve aileleri ile keyifli vakit geçirmek isteyenlerin uğrak noktası olan Akkaya mesire alanı, doyumsuz bir görsel şölen sunan manzarası ile değil kirliliğin pençesindeki haliyle görenler üzdü.

Doğayla iç içe zaman geçirmek isteyen tatilcilerin de ilk tercih ettiği yerlerden olan mesire alanında konteynerlerden taşıp etrafa saçılan çöpler hem yaydıkları kötü koku hem de görüntü kirliliği açısından tepki çekti. Piknikçilerden bazılarının kurdukları sofradan geri kalan atıkları çöp konteynerleri yerine ağaç diplerine bırakması ise yine ‘pes’ dedirtti.

Düzce’nin eşsiz güzellikteki doğal zenginliklerinin bu şekilde gölgelenmesi turizmi adeta baltalıyor.

Köy muhtarlığının ve özel idarenin koordineli çalışmalarıyla temizlenmesi gereken çöp yığınları, sadece kötü bir manzara oluşturmuyor; tatilcilerin bir sonraki sene için tercihlerini de olumsuz etkiliyor.

banner844
Yorumlar (16)
Seyyah 5 ay önce
İnsan bozuldu arkadaş. Aracınla geldiğin besbelli. Çöp dolu ise çöpünü yanına al ve en uygun çöpe at gitsin.
Irfan ozcan 5 ay önce
Iyi guzelde millet çöpünü konteynır larin yanına getirmis demekki yetmiyor 2 tane.. belediye biraz fazla çöp konteyneri biraksa guzel olmazmi aramizda duyarsizlar mutlaka vardir .ama cogunluk inanin boyle degil .
Karasu 5 ay önce
Düzce’de 1 tane 5 yıldızlı otel yok, İstanbul’a ve Ankara’ya 2 saat ama 5 yıldızlı oteli yok sonra turizm baltalanıyor. Turist niye gelsin düzceye? Yeşil görmeye mi? Yeşil heryerden var güldürmeyin insanı! Düzce’nin en büyük sorunu Düzcelilerdir. İçinizde duyarsız gittiği ger ülkede gerilemeye sebep olacak bir parazit yığını var ve kendisini sürekli klonluyor! MEB en iyi öğretmenlerini düzceye yollamalı yoksa durum fena!
vatandaş 5 ay önce
ilk fotoğraftaki bir poşetin ismine cismine dikkat kesilirseniz hangi tiplerin ve karaktersizlerin oraya pislediğini görebilirsiniz
Düzce 5 ay önce
Mesele oraya konteyner bırakmak değil zamanında konteyneri boşaltmak.
Akkayaya giriş parayla 5 ay önce
Parayı toplayan çöpü de toplayacak.
yazık 5 ay önce
muhtar girişte aldığı paraları ne yapıyormuş birde onu araştırın isterseniz
Düzceli 5 ay önce
İğrenç beyin yoksunu mahlukatlar. Evinizde bahçenizde de böyle misiniz acaba, soysuzlar…
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın