banner851

banner614

DUYARSIZLIK DİZ BOYU…

Çevre bilincinin oluşturulması için yapılan tüm bilgilendirme ve farkındalık çalışmalarına rağmen, huylu huyundan vazgeçmiyor. Eskişehir’deki Porsuk Çayı gibi belediye tarafından ileriki zamanlarda proje çalışması yapılarak, yeni bir çehreye kavuşması beklenen Asar Çayı’nın bugünkü manzarası içler acısı.

banner619
Sağlık & Çevre 21.05.2019, 16:52 21.05.2019, 17:12
2635
DUYARSIZLIK DİZ BOYU…

Çevre bilincinin oluşturulması için yapılan tüm çalışmalara rağmen duyarsız vatandaşlar, bildiğini yapmaya devam ediyor.

Düzce Belediyesi’nin uzun vadeli projeleri arasında yer alan ve Eskişehir’deki Porsuk Çayı gibi yeni bir çehreye kavuşturulması beklenen Asar Çayı’nda yüzen çöpler pes dedirtiyor.

Belediyenin çöp konteynırları hemen her mahallede bulunsa da vatandaşın, kolayına geleni yaparak, yediğinin içtiğinin çöpünü dereye atması ‘Huylu huyundan vazgeçmez’ sözünü kanıtlar nitelikte.

Hem çevreye yaydığı pis koku hem de ortaya çıkardığı çirkin manzara ile objektiflere takılan çöpler, tüm bilgilendirme ve farkındalık etkinliklerine rağmen çevre ve doğa bilincinde bir arpa boyu yol alınamadığını gösteriyor.

Yaşanan deprem felaketleri sonrası bir kararname ile Türkiye’nin 81. ili olan Düzce’nin gerçek bir il statüsüne hem görüntü hem de şehircilik manasında ulaşması için bunca çalışma yapılırken, duyarsız vatandaşların çöpünü çöpe atmak gibi basit bir eylemi daha alışkanlık haline getirememiş olması hayli düşündürücü.


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (8)
Chp 2 yıl önce
CHP nin belediyelerinde sosyaliji Vardir akparti belediyelerinde pislikten geçilmiyor CHP li belediye olduğu yerleri bir gezin görün temizliği
Tanik 2 yıl önce
Oranın acilen istimlak edilmesi gerekiyor romanlar ne yaparsanız yapın huyundan vazgeçmez. Duzceye ilk olarak kazandırılması gerekilen yer bence.
... 2 yıl önce
eğitim şart
SAYGISIZ BİR TOPLUM OLDUK 2 yıl önce
TOPLUM BOZULDU,NE KİMSENİN KİMSEYE, NE KOMŞUNUN KOMŞUSUNA, NE DE TOPLUMUN BİR BİRİNE SAYGISI KALMADI, BEN YAPARIM, BENİM SORUNUM DEĞİL, BAŞKASINDAN BANA NE VS. VS.
M.C 2 yıl önce
Merak etmeyin Paris kat kat daha pis :-)
Mahalle sakini 2 yıl önce
Oradaki romanlar kalkmadığı sürece o dere temizlenmez dovecek dereceye gelerek uyarmamıza ramen hergun el arabasıyla tezek pislik ne varsa dokuyorlar
Vatandaş 2 yıl önce
Orda 20 yıldır CHP var Alp zihniyeti yok
Yorumcu 2 yıl önce
İroni yapiyosun heralde chp vr derken