banner851

banner614

DÜZCE BELEDİYESİNDEN RESİM VE TASARIM YARIŞMASI

Düzce Belediyesi tarafından ‘Temiz Şehir Düzce’ çalışması kapsamında çevre bilincinin ve toplumsal farkındalık oluşturulabilmesi amacıyla Çevre Koruma Haftasına yönelik Resim ve Atık Malzeme Proje Tasarım Yarışması düzenlenecek.

banner619
Sağlık & Çevre 28.05.2021, 14:00 28.05.2021, 18:15
633

Düzce Belediyesi, Düzce’yi gelecek nesillere sağlıklı ve yeşil bir kent olarak devretmek, çocukları bu konuda bilinçlendirmek, sorumluluk bilincini ve farkındalıklarını artırıp, sanatla ilişkilendirerek estetik becerilerini geliştirmek amacıyla 5-11 Haziran tarihlerinde kutlanan Çevre Koruma Haftasını çeşitli etkinliklerle geçirecek.


6-10 yaş arası çocuklar katılabilecek
Temizlik işleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan Küresel Isınma ve İklim Değişikliğini baz alacak ‘İklimi Duy’ başlığı altındaki resim yarışmasının yanı sıra, Sıfır Atık üzerinden gerçekleştirilecek olan ‘Düşün, Değiştir ve Dönüştür’ başlığı altındaki Atık Malzeme Proje Tasarım Yarışmaları Düzce il sınırları içerisinde yer alan 6-10 yaş aralığındaki tüm çocukları kapsayacak.


Eserler 1 Haziran’a kadar gönderilecek
Yarışmaya yönelik Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, eserlerin 2 Haziran 2021 Çarşamba gününe kadar 10:00-  16:00 saatleri arasında 0534 364 42 81 numaralı Whatsapp hattı üzerinden gönderilmesi istenirken, gönderilecek olan eserler ile birlikte en fazla 1 dakikalık resim veya tasarımı anlatan videolarda gönderilmesinin zorunlu olduğu ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, eserlerin, Düzce Belediyesince oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirmeye alınacağı ve her iki yarışmada dereceye giren ilk üç esere sürpriz hediyeler verileceği belirtildi.

Resim ve Tasarım Yarışmasının Şartları Şu Şekilde;

1.Yarışmalara Düzce il sınırları içinde yer alan 6-10 yaş aralığındaki tüm çocuklar katılabilir.

2.Bir yarışmacı duyurusu yapılan yarışmalardan herhangi birine, tek eserle katılabilir. İki yarışmaya birden katılım kabul edilmeyecektir.

3.Yarışmacıların eserlerini özgün çalışmalardan elde etmeleri gereklidir. Alıntı eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

4.Resim yarışmasına katılacak eserlerde teknik serbesttir.(Pastel Boya, Suluboya vb.)

5. Resim dalında ulaştırılan eserler 35x50 cm  boyutlarındaki  kağıda yapılmak zorundadır.

6.Atık tasarım yarışmasında sıfır atık vurgusu yapılacak ve evimizde oluşan ambalaj atıkları( atık kağıt, karton, plastik, cam ve metal vb.) kullanılacaktır.

7.Atık tasarım yarışmasında tasarımlar 60 cm taban alanından büyük olmayacak, boyu ise 1,20 cm geçmeyecek şekilde hazırlanmalıdır.

8. Ulaştırılacak olan eserlerin sağ alt köşesinde Adı- Soyadı, yaşı ve iletişim bilgisini belirtmek zorunludur.

banner844
Yorumlar (0)