banner851

banner614

DÜZCE BU İŞİN MERKEZİ OLACAK

banner619

Düzce’nin geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında cazibe merkezi olması için çalışan Düzce Üniversitesi bu hedefe adım adım yaklaşıyor. Üniversiteden yapılan açıklamada, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Dergisi’nin yayın hayatına başladığı bildirildi.

banner846
Sağlık & Çevre 08.05.2020, 16:00
2520
DÜZCE BU İŞİN MERKEZİ OLACAK
banner844

Düzce Üniversitesi’nin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı kapsamında kurulan “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi” (GETAT) tarafından yayınlanan “International Journal of Traditional and Complementary Medicine Research” dergisi yayın hayatına başladı.

“International Journal of Traditional and Complementary Medicine Research” dergisi açık erişimli, bağımsız, çift kör hakemli geleneksel ve tamamlayıcı tıp dergisi olup, geleneksel ve tamamlayıcı tıp ve uygulamaları (Akupunktur, Apiterapi, Fitoterapi, Aromaterapi, Herbal Tıp, Ozon Terapi, Homeopati, Kupa Tedavi (Hacamat), Sülük Tedavi (Hirudoterapi), Mezoterapi, Hipnoz, Proloterapi, Osteopati, Maggot (Larva) Tedavi, Kayropraktik, Refleksoloji, Müzik Terapi) ile bu uygulamalarda kullanılan tıbbi bitkilerin, gıda takviyelerinin vb. etkilerinin araştırıldığı preklinik ve klinik çalışmaları yayımlamayı amaçlıyor.

Araştırma makalelerine ilave olarak vaka raporu, derleme, editör yazısı ve editoryal yorumlarına da yer verilecek. Uluslararası olmayı hedefleyen derginin dili İngilizce olup Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında olmak üzere yılda üç kez yayınlanacak. 

Düzce Üniversitesi, GETAT dergisine; https://dergipark.org.tr/en/pub/ijtcmr internet adresinden ulaşabileceğini bildirdi.

Yorumlar (2)
Alif 1 yıl önce
Maske takmamissin?
Dr.Cemil genç 1 yıl önce
Tebrik ediyorum başarılar diliyorum.Çok güzel bir düşünce.Tamamlayıcı tıp tanıtılmalı.
18°
açık