banner851

banner614

DÜZCE'DE KESTANE GAL ARISI'NI İNCELEDİ

banner619

Orman Zararlıları ile Mücadele Daire Başkanı Fatih Ülküdür çeşitli temaslarda bulunmak üzere Düzce'ye geldi. Düzce'de Kestane Gal Arısı'nı inceleyen Ülküdür, 2020 yılında yapılacak mekanik mücadele çalışmaları hakkında Düzce Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerinden bilgi aldı.

banner846
Sağlık & Çevre 06.08.2020, 09:00
1421
DÜZCE'DE KESTANE GAL ARISI'NI İNCELEDİ
banner844

İlk olarak Bolu'ya geçen ve burada Bolu Orman Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı’yı makamında ziyaret eden Orman Zararlıları ile Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür Bolu’daki ormancılık faaliyetleri hakkında Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı’dan bilgi aldı.

Daha sonra Bolu Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Orman Zararlıları ile Mücadele Laboratuvarı'na geçen Daire Başkanı Fatih Ülküdür, burada incelemelerde bulundu. Orman Zararlıları ile Mücadele Laboratuvarı'nda, başta kestane kanseri (Cryponecteria parasitica) ile biyolojik mücadele kapsamında laboratuvarda üretilecek Hipovirülent çalışmaları olmak üzere bugüne kadar yapılan eğitimler ve çalışmalar hakkında brifing aldı.

DÜZCE TEMASLARI

Ardından Düzce'de temaslarda bulunan Ülküdür, Düzce Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ile bir araya geldi. Düzce'de Kestane Gal Arısı'nı inceleyen Orman Zararlıları ile Mücadele Daire Başkanı Fatih Ülküdür, 2019 yılında Düzce kestane ormanlarına arız olan kestane gal arısına karşı yapılan mekanik mücadele çalışmaları ve 2020 yılında yapılacak mekanik mücadele çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Burada genel konularda değerlendirmelerde bulundu. Orman Genel Müdürlüğü politikaları çerçevesinde daha etkin ve verimli çalışmalar yapılması için gerekli bilgilendirmeleri yaptı.

Çalışmalarından dolayı memnuniyeti dile getiren Orman Zararlıları ile Mücadele Daire Başkanı Fatih Ülküdür, Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı’ya ve ekibine teşekkür ederek, başarı ve iyi niyet dileklerinin ardından ziyaretini tamamladı.

HABER: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu