banner851

banner955

DÜZCE İÇİN ŞANSTI, ELDE TUTULAMADI

Türkiye’nin yetiştirdiği önemli doktorlardan birini daha Düzce elinde tutamadı. Bolu ve Düzce’de birçok başarılı operasyona imza atan, hastaların yoğunluk nedeniyle randevu almak için günlerce beklediği Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ömer Polat, Düzce Üniversitesi Hastanesi’ndeki görevinden ayrılıp Bolu’ya döndü.

Sağlık & Çevre 17.03.2022, 16:00 17.03.2022, 17:59
13348
banner1032

Sağlıkta yeni cihazlarla ihya olan Düzce, konu deneyimli doktorları kazanmak olduğunda sınıfta kalıyor. Şehre gelen birbirinden değerli uzmanlar, çalışma şartları ve ortamdan memnun olmayınca kısa sürede Düzce’yi terk ediyor.

Sağlıkta altyapıyı güçlendirmeye odaklanan idareci ve siyasiler, mevzu bahis, tercih edilen doktorları Düzce’de tutmak olunca aynı başarıyı gösteremiyor. Son olarak 4 yıldır Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde görev yapan bölgenin en iyi beyin cerrahlarından Doç. Dr. Ömer Polat, buradaki görevinden ayrılma kararı aldı.

Bolu’dan 2018 yılında DÜ hastanesine atanan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ömer Polat’ın sadece Düzce değil bölgeden çok sayıda hastası bulunuyordu. Başarılı ameliyatlarıyla tanınan, hastaların muayene olmak için tercih ettiği ve randevu almayı sabırla beklediği Polat, daha önceki görev yeri Bolu’ya dönmeyi tercih etti.

Son aylarda hizmet değil sorunlarla adından söz ettiren, mağdur hastaların hem CİMER’e hem de adliyeye şikayetler yağdırdığı üniversite hastanesi tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi kıymetli hocaları tek tek kaybediyor. Dekanlık ve hastane yönetiminin sorunları çözmedeki yetersizliği yüzünden sıkıntılarla boğuşan sağlık kadrosunda yaprak dökümünün devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ömer Polat’ın görevi bırakması nedeniyle hastası olan Düzceliler artık Bolu yollarını aşındırmak zorunda kalacak.

banner844
Yorumlar (19)
İşin aslı 7 ay önce
Sanıyorsunuz ki Doktorlar sağlıklı yaşam için, spor için ya da dua almak için yapıyor işlerini. Yıllarını bu işe vermiş, zor ameliyatları yapan koskoca Hoca, ayda 15 bin lira alıyor. Devletin reva gördüğü para bu. Hoca da ailesini, geleceğini düşünüp özel hastaneye gitmiş. Böyle devam ederse daha çok giden olur. Evet mesele yönetim hatası ama hastane idaresinin hatası değil, devletin hatası.
Xyz=2z 7 ay önce
Oysaki kendisini Düzceye bağlayan çok şey vardı. Düzceyi de seviyordu. Kendisi Abhaz olduğundan Düzceyi daha ayrı seviyordu. Demek Ömer hocayı da tutamadık.
atarlı 7 ay önce
Düzce'den yıllar önce hastane yaptılar özel hastane gibi odaları var burdaki araştırmada ise koca serviste bir wc var bu bile bir işaret
Traveller 7 ay önce
Ömer hoca babamın da doktorudur. Onun sayesinde başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuştu. Düzce için büyük kayıp olmuş, üzüldüm...
üniversite hastası 7 ay önce
Sülük yapıştırırız bizde. ne yapacağız hocayı! Nükleer tıbbı kapatıp yerine alternatif tıp yaptılar. o kadar yatırım gitmezsek ayıp olur.
ere 7 ay önce
DÜ DE SİSTEM YOK KİMSE SİSTEMİN OLMADIĞI YERDE DURMAZ?
Ali 7 ay önce
Sabır sabır, dava, beka derken baktık ki birileri istismarı normalleştirmiş. Artık yeter Değişim için kolları sıvamak şart oldu.
Nedir bu 7 ay önce
Arkadaş devlet maaşı ödüyor, imkanlar teknoloji son sistem, bir hastaneyi yönetemiyorsunuz. Biri kominist din düşmanı takılır, diğeri çıkar için akp ye üye olmuştur Allah Kitap der her turlu karaktersizligi yapar.. Nerde oğlum gerçek vijdanli vatansever inançlı çalışkan adil Allah yolunda bir adam yokmu? Dümene geçen hakkı adaleti bırakıp kendini oraya çıkaranların gönlünü yapmaya çalışıp bir çok haksızlığa göz yumarken aynı zamanda işinide başkalarının üzerine yıkıp kendı foto çekip reklam yapma derdinde. Hükümet yırtsın bir taraflarını millete hizmet için gece gündüz çalışsın lakin bizim insanımız insan değil nankördür haketmez iyiyi güzeli rahatı ..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık