banner851

banner955

DÜZCE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nün ev sahipliği yaptığı Düzce, Kocaeli ve Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü temsilcilerinin katılımıyla 14. Bölge 10. Acil Sağlık Koordinasyon Komisyonu Toplantısı 22 Eylül 2022 saat 14.00’da Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Konferans Salonunda yapıldı.

Sağlık & Çevre 23.09.2022, 11:30 23.09.2022, 16:38
501
banner1032

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ, Acil Sağlık Hizmetlerinin kesintisiz, etkin ve hızlı kullanılmasının ilk amaçları olduğunu belirtti.

Toplantı sunumu Düzce Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Yusuf Yıldırım tarafından gerçekleştirildi.

Toplantıda 14. Bölge illerinin ‘‘Acil Sağlık Hizmetlerinin Araç Kaynakları ve Çağrı İstatistikleri, 112 Çağrı Merkezi İstatistikleri ve Vaka Sayıları, Bölge İllerinin Sevk Sayılarının Dağılımı ve Nedenleri, Yoğun Bakım Yatak Sayıları, Hastanelerde verilen özellikli sağlık hizmetleri, Hasta Sevkleri, Personel durumu’’ ile ilgili sorunlar değerlendirilip çözüm önerileri oluşturuldu.

Toplantının devamında rakamsal verilerin incelenmesinin ardından, üç ilin hastane yatak kapasiteleri, doluluk oranları, sağlık tesisleri ve iller arası hasta sevklerinin koordinasyonu konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.

Toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlivan, Sakarya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü katıldı.

Ayrıca Sağlık Hizmetleri Başkanı ve Başkan Yardımcıları, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan ve Başkan Yardımcıları, İl ve İlçe Hastane Başhekimleri, Kamu/Özel Hastanelerin ve Üniversite Hastanelerinin Acilden Sorumlu Başhekim Yardımcıları, Yoğun Bakım Üniteleri Sorumlu Hekimleri, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Uzmanları, İl Ambulans Servisi Başhekimleri, Komuta Kontrol Merkezi Sorumlu Hekimleri ve Birim sorumluları katıldı.

Yorumlar (2)
Hlk. 2 hafta önce
Vekilligemi soyundun.Boşa uğraşma.kimkime dumduma hst.ne.sekreterler 4 de cikar enson cikan 15 kisinin cıkış kartini basar girerken basar .hemsireler kocasi makam sahipleri olanlar 9 da gelir izin sorunlari olmaz 17 de cikacagi yerde 16 da cikar..garibana gelince nerdeydin..
halk 2 hafta önce
dev.hst.nesi Başhemşiresinnyanlı tutumundan rahatsızız.Dr.eşi makam eşi olanların izinlerine sorun çıkarmazken arkası olmayana vur abalıyaa....Ya tarfsız olsun yada bıraksın.Herkesin küçük çocuğu evde..mesaiye uymayanlara ses çıkartılmıyor.mesai 09/16 mı 08/15/mi sekreter 16 da çıkıyor.bizimkiler beklesin...
20
az bulutlu