banner851

banner955

DÜZCE, TÜRKİYE ORTALAMASINDAN 8 PUAN GERİDE…

En az iki doz aşılanan 18 yaş üstü nüfus Türkiye genelinde yüzde 77’ye yaklaşırken bu oran vakada Türkiye 3.’sü olan Düzce’de 69,7’de kaldı. Sağlık Bakanlığınca açıklanan her 100 bin kişide görülen COVİD-19 vaka sayısında ilk 10 il arasında bulunan Zonguldak, Düzce, Sakarya ve Bolu'da, vatandaşlara tedbirlere uymaları ve aşı olmaları çağrısında bulunuldu.

Sağlık & Çevre 18.10.2021, 17:50
1443
DÜZCE, TÜRKİYE ORTALAMASINDAN 8 PUAN GERİDE…

Sağlık Bakanlığınca açıklanan her 100 bin kişide görülen COVİD-19 vaka sayısında ilk 10 il arasında bulunan Zonguldak, Düzce, Sakarya ve Bolu'da, vatandaşlara tedbirlere uymaları ve aşı olmaları çağrısında bulunuldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2-8 Ekim'de illere göre her 100 bin kişide görülen yeni tip koronavirüs (COVİD-19) vaka sayılarını açıkladı. Buna göre, her 100 bin kişide görülen vaka sayısı Zonguldak'ta 551,76, Düzce'de 522,39, Sakarya'da 448,76 ve Bolu'da 415,50 oldu. Böylece bu iller, Türkiye'de en çok vakanın görüldüğü şehirlerarasında ilk 10'da yer aldı.

En az iki doz aşılanan 18 yaş üstü nüfus Türkiye genelinde yüzde 77’ye yaklaşırken bu oran vakada Türkiye 3.’sü olan Düzce’de 69.7’de kaldı.  

"Tedbirlere uymamız lazım"

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz da vaka artışının yavaşlaması için tedbirlere uyulmaya devam edilmesi gerektiğini söyledi. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Kapalı ve kalabalık ortamlara mecbur kalmadıkça girmeyelim, işlerimizi olabildiğince hızlı halledelim. Tedbirleri gevşettiğimiz zaman vaka artışımızda düşüş yaşanmayabilir." dedi.

Yılmaz, aşı oranındaki artışın COVİD-19'la mücadeleyi daha kolay hale getirdiğini vurgulayarak, "Aşılamada köy ve mahallelerde süreç devam ediyor. Mobil ekiplerimizle faal durumdayız. Aşı merkezlerimize de gelerek vatandaşlarımız aşı olabilir. Vaka sayılarına karşı en güçlü silahımız aşı. Tedbirleri elden bırakmamamız lazım." sözleriyle vatandaşları uyardı.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ / AA

Yorumlar (3)
Adnan 1 yıl önce
Devlet önce denetim yapsın. İhbarları degerlendirsin. Sokaklar maskesiz insan dolu. Restoranlar, meyhaneler ve kafeler kucak kucaga dolup taşıyor. Toplu taşıma araçları denetlensin.
# 1 yıl önce
Aşı sonrası korona olanları sayın asisiz insanları suçlamadan once
vatandaş 1 yıl önce
Aşı olan korona olmaz diyen hiç olmadı. neden buru anlamıyorsunuz bir türlü?
Yeni Sayımız