banner851

banner955

DÜZCE ULAŞIM A.Ş TOPU BÜROKRASİYE ATTI…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Ekim tarihinde Koronavirüs salgını ile mücadelede en ön safta yer alan sağlıkçılara ulaşım hakkının yılsonuna kadar uzatılacağı müjdesini verdi. Ancak 10 Aralık’ta toplanan Düzce Belediye Meclisi kararı olmasına rağmen, o tarihten bu yana sağlık çalışanları Düzce’de toplu taşımaya ücret ödemeye devam ediyor. Öncü Haber Merkezinin ulaştığı Düzce Ulaşım A.Ş yetkilisi Levent Sivrikaya ise, “Bize resmi açıklama gelmedi” diyerek topu Düzce bürokrasisine attı.

Sağlık & Çevre 19.12.2021, 22:43 20.12.2021, 18:35
3314

Tüm ülke genelinde olduğu gibi,  Düzce’de de koronavirüs pandemisi ile en ön cephede mücadele eden sağlık çalışanları oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 salgınına yakalanan hastaları iyileştirmek için kendi canlarını ortaya koyan sağlık çalışanları için, 28 Ekim tarihinden itibaren Türkiye genelinde toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanmalarına yönelik 81 il belediyesine genelge gönderdi.

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 28 Ekimde yayımlanan bu genelge, Düzce’de konuyu Öncü Haber’in gündeme taşımasının ardından, bir buçuk ay sonra AK Parti Grubu tarafından Belediye gündemine alındı.  Karar, 10 Aralık Cuma günü yapılan Düzce Belediye Meclisinin 2’inci birleşiminde CHP’li bir meclis üyesi hariç, tüm meclis üyelerinin desteğini alarak oy birliği ile meclisten geçti.

Belediye Meclisinin almış olduğu bu karara rağmen Düzce’de sağlık çalışanlarına ücretsiz seyahat hakkı tanınmadı.

Konu ile ilgili 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp ihbar hattına ilgili şikayetini gönderen bir sağlık çalışanı, “Bir sağlık çalışanı olarak Düzce Belediyesi’nin 10 Aralık’ta aldığı Meclis kararıyla, bize 31 Aralık’a kadar ücretsiz seyahat hakkı verilmesine rağmen, bugün tarihi itibari ile kart basmaya devam ediliyoruz. Göstermelik destek verdiğini zanneden Düzce Belediyesine, samimiyetinden dolayı teşekkür edeceğimizi bildirmek istediğimizi, sizin aracılığınız ile iletmek istedik” dedi.

Düzce Ulaşım A.Ş topu Düzce Bürokrasisine attı

Bu şikayetin üzerine Öncü Haber muhabirinin görüştüğü Düzce Ulaşım A.Ş yetkilisi Levent Sivrikaya ise, henüz kendilerine resmi bir yazının gelmediğini belirterek, “Bize resmi yazı gelmedi. Perşembe günü Sezgin Müdür yazı işlerine sormuş, gelen giden yok hala” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (17)
Sağlık çalışanı 12 ay önce
Cengiz in olduğu yerde ot bitmez. O paradan başka bir şey görmez. Ama yazık. Kendiside doktor. Ahu güzel Düzcem aaah
Hk nngc 12 ay önce
Bu memleketi gerçekten sevmiyorum bir işi bari tam yapsalar dalga geçer gibi 20 günlüğüne ücretsiz bineceksiniz dediler ortada o da yok. Yazı gelmemişmiş sözde belediye başkanını da bizim gibi saglık ekibinden. Yazıklar olsun
cash81 12 ay önce
sağlıkçıların bedava ulaşımını verme gidip acuna 2 milyon ver kimin parasını kime veriyorsunuz haram zıkkım olsun
Düzceli 12 ay önce
Bu durum belediyemize yakışmadı cumhur başkanımız sağlık çalışanı için bir imkan kolaylık yaptı uygulama malesef Düzce calismadi kurt kısı geçirir ancak yediği ayazı unutmaz.saglik çalışanına Allah kolaylık versin var olsunlar sağ olsunlar .
akepeli 12 ay önce
bi kişi 3 den aşağı araba almadı.yolcu garantili üstelik.Yandaşa dağıttınız arabaları 3 er 5 er..Allaha havale ettik sizi..Bu zamanda bu kadar çalışanı ve halkı mağdur ettiniz..Kocaman otobüsler varken bu kutucukları alın...............
halk 12 ay önce
Düzce kocaman bir köy...
Düzceli 12 ay önce
Haklısın il ancak köy sanki
Yüksel 12 ay önce
Sezgin müdür kim bilmiyorum ama bu kadar önemli işi bile 10 günde hal edemiyorsa neden hala müdür ki. Ayrıca düzce ulaşımın başında cengiz tuncer yok mu ve belediye şirketi değil mi illa yazı mı gelecek
önder 12 ay önce
cumhurbaşkanından daha büyük yazı mı var her insanı böyle okumamış etmemiş cahil insanları bir yere getirirsen böyle olur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız