banner851

banner614

DÜZCE’DE AŞI SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR…

Koronavirüs salgını ile mücadele de en büyük silah olarak görülen aşılama çalışmaları Düzce’de mobil aşı ekiplerinin çalışmaları ile devam ediyor. Mobil aşı ekipleri son olarak organize sanayi bölgelerinde bulunan fabrika işçilerinin ayağına aşıyı getiriyor.

banner619
Sağlık & Çevre 10.08.2021, 17:40
1280
DÜZCE’DE AŞI SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR…

Korona virüs ile mücadele kapsamında en etkili silah olarak görülen aşılama çalışmaları ülke genelinde devam ediyor. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve Düzce Halk Sağlığı Başkanlığı ekiplerince oluşturulan mobil aşılama ekipleri de Düzce il genelinde aşı olacak vatandaşların ayağına kadar gidiyor.

Ekipler son olarak Düzce Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikalarda çalışan vatandaşların aşıları mobil aşılama ekiplerince yapılmaya devam ediliyor. Ekipler aşıyı vatandaşın ayağına giderek halkada teşekkür etti.

Aşılama seferberliği devam ediyor…

Öte yandan, Düzce’de Vali Cevdet Atay’ın toplum bağışıklığı oluşturulması ve vatandaşları aşıya teşvik etmeK adına başlattığı aşı seferberliği de devam ediyor.  Sağlık Bakanlığı’nın ‘covid19asi.saglik.gov.tr’ internet üzerinden anbean güncellenen aşı verilerine göre Düzce’de yapılan toplam aşı sayısı 383 bin 73 sayısına ulaştı. Toplam aşı sayısından 203 bin 839 kişi ilk doz aşısını olurken her iki doz aşısını olanların sayısı ise 150 bin 493 olarak kayıtlara geçti.

Öncü Haber Merkezi/ İHA

banner844
Yorumlar (0)