banner851

banner614

DÜZCE’DE DERE YATAKLARI KİRLETİLMEYE DEVAM EDİYOR

Konuralp bölgesinde bulunan fabrikaların, Enbiya sapağı üzerinden geçen dereye kimyasal atıklarını akıttıkları iddia edildi. Duruma tepki gösteren yöre halkı, yetkilileri bir an önce göreve davet etti.

banner619
Sağlık & Çevre 24.08.2021, 11:21
1524
DÜZCE’DE DERE YATAKLARI KİRLETİLMEYE DEVAM EDİYOR

Düzce’de dere yatakları, kirletilmeye devam ediyor. Konuralp Enbiya Sapağı bölgesinde bulunan ve İstanbul’un içme suyunu karşılayan Küçük Melen’e karışan dereye, bölgede bulunan fabrikaların kimyasal atıklarını akıtarak, kirletildiği öne sürüldü.

Derenin renginin günden güne farklılık gösterdiğini savunan bölge halkı, gelen pis kokulardan da rahatsız olduklarını belirttiler.

Seslerini duyurabilmek için konu ile ilgili şikayetlerini 0 542 767 18 81 numaralı whatssApp İhbar hattına gönderen vatandaşlar, çevre kirliliğine karşı yetkililerin bir an önce harekete geçmesini istediler.

Derenin fabrikaların kimyasal atıkları ile kirletildiğini iddia eden vatandaşlar ilgili şikâyetlerinde “Burası Konuralp Embiya Sapağının önünden geçen dere yatağı. Bölgedeki fabrikalar, bütün boyalarını dereye akıtıyorlar. Geçen lacivert akıyordu, bugün de sarı akıyor. Ama hep çok pis boya kokuyor. Çevrede astım hastaları var, her kes çok rahatsız oluyor” diye konuştular.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (5)
Düzceli 1 ay önce
Düzce’yi harcadınız, bitirdiniz.Bizleri hava kirliliğine atık sulara dere yatağına yapılan inşaatlara mahkum ettiniz.Güzel şehrimiz gün geçtikçe çürüyor, havası bozuluyor yolları köprüleri yıkılıyor, derelerdeki canlılık her gün azalıyor ve dereler gün geçtikçe kuruyor.Bizi buna mahkum ettiniz.Çocuklarımızı zehirlediniz.
ağlama 1 ay önce
amma ağladın ha. birşey olduğu yok
Vatandaş 1 ay önce
Kalıcı konutlardan üniversite sapağına bağlanan köprünün oradaki şantiye den gelen kokuya 3 yıldır kokuyor kimse ilgilenmiyor
Demons 1 ay önce
Yetkililer ne bekliyor neden harekete geçmiyor?
Avrupa’da olsa derenin yanında ne kadar fabrika varsa hepsini kapatmışlardı.Türkiye’de derelere atık madde atmak,çevreye kimyasal madde bırakmak serbest mi ?
Aa 1 ay önce
Kot pantolon laciverti mi o?