banner851

banner955

DÜZCE’DE PEŞ PEŞE DENETİMLER

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile birlikte kentte bulunan kasaplarda et, sakatat ve hijyen denetimi gerçekleştirdi. Evrak eksikliği olan işletmeler uyarıldı, hijyen kurallarını hiçe sayan işletmelere ise ceza kesildi.

Sağlık & Çevre 03.10.2021, 15:45
1023
DÜZCE’DE PEŞ PEŞE DENETİMLER

Son günlerde “fahiş fiyat” ve “sağlıksız ortamda satış” başta olmak üzere gelen şikayetler üzerine il genelinde gıda ürünlerine yönelik kontroller sıklaştırıldı.

Düzce şehir merkezinde faaliyet gösteren kasap marketlerde halk sağlığı için denetim gerçekleştirildi.

Sağlık ve hijyen açısından steril olması gereken yerlerin başında gelen et mamulleri satış alanlarında Zabıta Müdürlüğü ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler kapsamında, hem evraklar hem de et ürünleri mercek altına alındı.

Ekipler denetimler kapsamında ruhsat ve evrak kontrolünün yanı sıra, satışa sunulan et ve et ürünlerinin uygunluğu ile hijyen noktasında inceleyerek, eksiği bulunan işletmelere uyarılarda bulundu.

Vatandaşların sağlıklı koşullarda gıda tüketmelerini sağlamak ve gıda güvenliğini arttırmak adına düzenli denetimlerin sürdürüldüğünü ifade eden Zabıta Müdürü Sezgin Diner, “İl genelinde yaptığımız gıda denetimlerimizi sürdürüyoruz. Sağlık koşullarına uygun olmayan işletmelere gerekli işlemleri uyguluyoruz. Hijyen denetimlerimizin yanı sıra işyerlerinin ruhsatlarını da inceliyoruz. Denetimlerimiz vatandaşlarımızın sağlıklı gıda tüketmesi için sık sık devam edecek.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (4)
Ali 1 yıl önce
zabıtanın bile ellerinde eldiven yok...
Düzceli Abdullah 1 yıl önce
gidin de gıda rezilliğini Anıt parkta görün. zabıta bir tane bile yok. bu neyin festivali kardeşim.
Kerim soylu 1 yıl önce
Zabıta ile ne alıp veremediği var. Kuyruk açın var galiba. Sen işine bak önce. Şimdi gelip seni kontrol etseler garanti vergi kaciriyordundur.
Abbas 1 yıl önce
Göstermelik Denetim.
Her alanda ,her zaman Yapılsa ya.
Maalesef Devlet Adaleti, huzuru, güvenliği sağlıyamıyor
Yeni Sayımız