banner851

banner955

DÜZCE’DE SIKLIKLA GÖRÜLÜYOR

Sağlık Bakanlığı'ndan alerji belirtileri uyarısı geldi. Bakanlık, sosyal medya hesaplarından alerji belirtilerini sıralayarak paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımda "Bu belirtileri yaşıyorsanız mutlaka hekime başvurun" ifadesi kullanıldı. Sıralanan alerji belirtileri arasında deride kaşıntı-kızarıklık, burun akıntısı gibi belirtiler yer aldı.

Sağlık & Çevre 14.08.2022, 17:00 14.08.2022, 16:00
12395
banner1032

Bakanlık özellikle sıcak havalarda ve fındık tarlalarında çalışmaların devam ettiği şu günlerde, Düzceli vatandaşların normal olarak karşılayıp ciddiye almadığı bazı semptomlar için "Bu belirtileri yaşıyorsanız mutlaka hekime başvurun" diyerek uyardı.

BU BELİRTİLER ALERJİK OLABİLİR

Sağlık Bakanlığı, alerji belirtileri paylaşımı yaptı. Bakanlık tarafından sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda, "Alerji belirtileri: deride kaşıntı-kızarıklık, gözlerde yanma-sulanma, burun akıntısı, kuru öksürük, nefes darlığı gibi şikâyetleriniz varsa herhangi bir etkene alerjiniz olabilir." denildi.

Öte yandan hafife alınmaması gereken semptomlar olduğunun altı çizilerek "Bu belirtileri yaşıyorsanız mutlaka hekime başvurun" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu