banner851

banner614

DÜZCE’DEKİ HASTALARIN SON DURUMU NE?

banner619

Hindistan'da ortaya çıkan ve hızla yayılan Delta varyantıyla ilgili konuşan Sağlık Bakanı Koca, "Delta varyantı artıyor. Delta varyantı vaka sayısı 224'e, görülen il sayısı da 16 ilden 26 ile çıktı.” dedi. Bakan Koca’nın daha bönce delta varyantının en çok görüldüğü ikinci il olarak açıkladığı Düzce’de ise 18 hastadan 15’i taburcu edildi.

banner846
Sağlık & Çevre 29.06.2021, 18:10 30.06.2021, 10:29
6299
DÜZCE’DEKİ HASTALARIN SON DURUMU NE?
banner844

Kademeli normalleşmenin başlamasına 2 gün kala Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) parlamento muhabirlerinin sorularını yanıtladı.

Bakan Koca, Hindistan'da etkili olan ve daha bulaşıcı olduğu bilinen Delta varyantıyla ilgili de kritik bilgiler verdi.

Son dönemin büyüyen tehlikesi olan ve  18 kişiyle en çok görülen ikinci il olan Düzce’de de paniğe neden olan Delta varyantı ile ilgili de açıklama yapan Bakan Koca, "Delta plus daha yok ama delta varyantı artıyor. İstanbul'da 134 delta varyantı tespit edildi. 26 ilde vaka sayısı 224'e çıktı" ifadelerini kullandı. Buna göre Delta varyantı 10 ile daha yayılmış oldu.

DÜZCE’DE 15 KİŞİ TABURCU OLDU

Öte yandan sağlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Düzce’de delta varyantı görülen 18 kişiden 15’i tedavileri tamamlanarak taburcu edildi. Halen 3 aktif delta varyantı koronavirüs hastasının tedavisine devam edilirken onlarla teması olanların da tedbir amaçlı karantina uygulamasına devam ediliyor.

İKİ DOZ AŞININ ARASI KISALABİLİR

Delta varyantına karşı da etkili olduğu açıklanan ve salgının bitmesinde ana omurgayı oluşturan aşı seferberliği ile ilgili de Biontech'de iki doz aşının arasının kısalabileceğine dikkat çeken Bakan Koca, "Yarın Bilim Kurulu'nda gündeme gelecek. Elimizde yeterli aşımız var. 4 haftaya çekilme durumu Bilim Kurulu'nun gündeminde olacak. 60 yaş üstü vatandaşlarımıza hatırlatma dozunun nasıl uygulanacağını da ele alacağız" diye konuştu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (3)
Muhammed 4 hafta önce
Afganlilar da görüldüğü iddia ediliyor doğruluk payı nedir acaba
YERLI VATANDAS 4 hafta önce
SU DUZCE BIR KEREDE IYI BIR SEYDE ORTAYA CIKSIN..KOMPLE KIRKLANALIM YA VALLAAAA
Vatandaş rıza efendi 4 hafta önce
En geç.kasım ayında kapanıyoruz yani turistlerin tatil sezonu bittiğinde