banner851

banner955

DÜZCE’DEN YAKLAŞIK 50 AİLE HEKİMİ KATILACAK…

Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN)'den yapılan açıklamada, aile hekimlerinin iki gün iş bırakacağı belirtildi. Düzce’de de yaklaşık 50 aile hekiminin iş bırakma eylemine katılması bekleniyor.

Sağlık & Çevre 16.02.2022, 17:52
2610
DÜZCE’DEN YAKLAŞIK 50 AİLE HEKİMİ KATILACAK…
banner1032

Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN), aile hekimliği uygulamasının halkın ve çalışanların yararına geliştirmeyi hedef alarak başlattığı eylemlerine devam ediyor.

17-18 Şubat tarihinde iş bırakacak aile hekimleri ve aile hekimliği çalışanlarını temsilen (AHESEN), Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), Aile Hekimliği Çalışanları Ebe ve Hemşire Dernekleri Federasyonu, B.B.S.Ç Birlik ve Dayanışma Sendikası, Hürriyetçi Sağlık-SEN, Tabip-SEN ve Türk Sağlık -SEN gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşu, Ankara ve İstanbul’da taleplerini bir kez daha tekrarlayacak.

Düzce’den de söz konusu sendikalara üye olan yaklaşık 50 aile hekiminin perşembe ve cuma günleri iş bırakması bekleniyor.

Hekimler, etkin bir sağlıkta şiddet yasası, 30 Haziran 2021 tarihli ödeme sözleşme yönetmeliğinin geri çekilmesi ve çalışan tüm hekimler için makul bir ödeme ile rahat bir emeklilik talep ediyor.  Öte yandan AHESEN taleplere olumlu yanıt verilmediği takdirde aile hekimlerinin 14-15-16 Mart 2022 tarihinde üç günlük iş bırakacağını duyurdu.

banner844
Yorumlar (9)
YORGUN 8 ay önce
ZATEN İLAÇ FİRMALARINA ÇALIŞIYORSUNUZ. BİRDE GREV HE HESAP GÜNÜ HESAP ÇOK ÇETİN OLACAK
düzceli 8 ay önce
zaten bir tek siz varsınız ya memlekette şiddet gören meslek grubu! hastaları mağdur etmeyi bırakında işinizi yapın. burunları bir karış havada.
Yorumcu 8 ay önce
Doktorlara şiddete teşvik veriyor sanki iktidarsiddet kullanan kim hapse girdi bugüne kadar.siddeti kanunen yasal hale getirdiler neredeyse
Bir dost 8 ay önce
Tüm hekimler yarın grevde sadece aile hekimleri değil.
Daha kapsamlı 8 ay önce
Sadece aile hekimleri değil tüm polikliniklerde iş bırakma olacak.Acil servis yoğun bakım gibi kritik yerler hariç
Saglik81 8 ay önce
Devlet hastanesinde polkliniklerde kapali
yapılan iş belli 8 ay önce
Aile hekimlerimiz değerlidir ancak yaptıkları iş bilgi ve tecrübelerini kullanarak ilaç yazmaktan ibaret. Ne yapalım yani genel müdür maaşı mı bağlayalım onları memnun etmek için?
qwerty 8 ay önce
ben devlet hastanesi de HEKİMBİRLİĞİ SENDİKASI Çatısı altında gre katılacak diye duydum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
kapalı