banner851

banner955

DÜZCELİLER SORUYOR: DİĞER SORUNLAR ÇÖZÜLECEK Mİ?

Düzce’nin sağlık sisteminde yükü hafifletmek bir yana kambur haline gelen Düzce Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ndeki en önemli eksikliklerden biri olan çocuk acili doktoru için beceriksiz yönetime karşı Sağlık Bakanlığı devreye girerken, hastane yönetimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği bünyesinde Çocuk Hematolojisi-Onkolojisi uzmanının göreve başladığıyla övündü. Çocuk Acili’nde sınıfta kalsa da yine kayda değer bir branş olan çocuk hematolojisi ve onkolojisini Düzce’ye kazandırmaları diğer konularda adım atılıp atılmayacağını da gündeme getirdi.

Sağlık & Çevre 11.03.2022, 12:18 11.03.2022, 20:13
1722
banner1032

Düzceliler’in şifa umuduyla gidip her adım başı talep edilen ücretlere ve yanlış tedavi uygulamalarına isyanının bir türlü dinmek bilmediği Düzce Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde anne babaların en çok yakındığı konuların başında ise adında ‘acil’ olmasına rağmen sabah 9 akşam 5 arası bir poliklinik gibi hizmet veren Çocuk Acili geliyor.

Keşir, bakanlığı devreye sokup kadro tahsisi sağladı

Akşam 5’ten sonra rahatsızlanan çocuklarını hastaneye götürdüklerinde kilitli acil kapısıyla karşılaşan Düzceliler’in sesine kulak veren AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, soruna ‘çocuk doktoru yok’ diyerek çözüm bulamayan beceriksiz yönetimin ardından harekete geçmişti. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüşen Keşir, normalde özerk olan ve bu özelliğiyle de övünen hastaneye, bakanlık kadrosundan çocuk acili doktoru kadrosu tahsis edilmesini sağlayarak problemi çözmüştü.

Çocuk Acili’nde sınıfta kaldı, Çocuk Hematolojisi-Onkolojisi uzmanı geldi

Çocuk Acili’ne doktor bulamayan Düzce Üniversitesi Hastanesi yönetimi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği bünyesinde Çocuk Hematolojisi-Onkolojisi uzmanı göreve başladığını bildirdi. Düzce’nin sağlıkta en önemli ihtiyaçlarından olan ve tahsis edilen binasına rağmen işler hale getirilemeyen Çocuk Acili’nin son durumunun mimarları, Çocuk Hematolojisi-Onkolojisi uzmanı olması özelliğiyle hastanenin bölgede tek olduğunu lanse etti. Hastanede hasta kabulüne başlayan Dr. Öğr. Üyesi Hatice Mine Çakmak’ın çocukluk çağı kan hastalıkları ve kanserlerin tanı ve tedavisini yaptığı kaydedildi.

Diğer sorunlar çözülecek mi?

Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde çocuk hematoloji ve onkolojide; ayaktan hasta bakımı, kemoterapisi ve tedavisinin tamamı, yatarak beş güne kadar kemoterapi hizmetinin tamamının verilmesinin planlandığı belirtildi. Düzceliler’in özel hastane gibi her adımda para isteyen döner sermaye krallığından bezdiği hastanenin yönetiminin çocuklar için en önemli ihtiyaç olan Çocuk Acili’nde sınıfta kalsa da yine kayda değer bir branş olan çocuk hematolojisi ve onkolojisini Düzce’ye kazandırmaları diğer konularda adım atılıp atılmayacağını da gündeme getirdi.

Yorumlar (3)
Hindi Sahibi 7 ay önce
Bunların değişmesi lazım bunlarla olmuyor. Yöneticilik de bir sanattır ve doktorlukta aranmaz. Buraya yönetici lazım. Bunların yapacağı iş değil. Bunlar akademisyen yönetici filan değil.
Zehra 7 ay önce
Öncü haber, sizin üniversite hastanesinde bir sorununuz mu var? Haber değeri olmayan, ama orada çalışanları aşağılayan uslubunuz artmaya başladı.
Talihsiz talihli 7 ay önce
Böyle bir şehir doğuda bile yok. Her yeri beceriksiz yöneticilerle dolu. Bolca reklam ile kapatmaya çalışılsa da malesef orta da herşey. Allah'tan özlü belediye başkanı oldu da şehrin eli yüzü düzelmeye basladi.
12
parçalı bulutlu