banner614

DÜZCE’NİN KİRLİ HAVASINI BAKAN KURUM'A SORDU

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce’nin kirli havasını tekrar gündeme getirerek Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yazılı olarak cevaplaması için TBMM’ye soru önergesi verdi. Yılmaz verdiği soru önergesinde, Düzce’nin artan hava kirliliği sıralamasında başta gelen iller arasında bulunduğunu vurgulayarak kirliliğin önüne geçilmesi için ne gibi tedbirler alındığını sordu.

banner846
Sağlık & Çevre 18.02.2020, 12:22 18.02.2020, 15:57
1501
banner844
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce’nin kirli havasını tekrar gündeme getirerek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yazılı olarak cevaplaması için TBMM’ye soru önergesi verdi.
 


Özellikle kış aylarında Düzceliler’e kabusu yaşatan hava kirliliği sorununa parmak basan Milletvekili Yılmaz, Düzce’de temiz hava için 0 ila 50 arasında bulunması gereken indeks değerinin 231’e çıktığına dikkat çekti.
 


Milletvekili Yılmaz ayrıca, Düzce’de hava kirliğinin acilen önüne geçilmeli ve daha yaşanılabilir bir şehir olabilmesi için sorunların çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti.
 
 

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yazılı olarak cevaplanmasını istediği soru önergesi şöyle:
 
“Hava kirliliği içinde bulunduğumuz şu günlerde tüm Türkiye’yi tehdit etmekle birlikte Düzce ilimizi de tehdit etmektedir. Düzce artan hava kirliliği sıralamasında baştan gelen illerimiz arasındadır. Hal böyleyken Düzce’de temiz hava için 0 ila 50 arasında bulunması gereken indeks değerinin 231’e çıktığı görülmektedir. İlimizin hava kirliğinin acilen önüne geçilmeli ve daha yaşanılabilir bir şehir olabilmesi için kentimizin sorunlarının çözüme kavuşturulması gerekmektedir.
 
 
Bu kapsamda,
1-Düzce ilinde artan hava kirliliğinin önüne geçebilmek için tedbir alınmış mıdır? Alındı ise bu tedbirler nelerdir?
 
2- Düzce’de bazı bölgelerdeki konutlara halen doğalgaz bağlanamamış olması, vatandaşı kömür kullanımına itmektedir. Bu da haliyle hava kirliğine sebep olmaktadır. Maddi yetersizlikler sebebi ile evine doğalgaz bağlayamayan vatandaşlar için ne gibi bir çalışma yapmayı planlıyorsunuz?
 
3- Düzce’de kömürlü merkezi sistem ile ısınan kaç kamu binası vardır? Bunların kaçında bacada filtrasyon sistemine geçilmiştir?
 
4- Hava kirliliğinin artmasındaki en önemli unsurlardan biri de taşıtlardan yayılan karbon monoksit, azot oksitler, hidrokarbonlar ve kurşundur. Hava kirliğini azaltmak amacı ile il genelinde bisiklet yollarının yaygınlaştırılması için Bakanlığınız tarafından sağlanmış hibe var mıdır?
 
5-Düzce’de kaç km bisiklet yolu vardır? Mevcut bisiklet yolu Düzce için yeterli midir?”

 
Yorumlar (11)
Aydinpinarli 1 yıl önce
Aydinpinar ve çevresi kömürden bıktı! Dogalgaz dağıtımı ve inşaatlar başlasın artık. Hava temizlenir, yaşam değeri artar. İnsan güzelce rahatlar.
Plan projeler ne durumda?
Cevre koylu 1 yıl önce
Özellikle duzcede doğal gaz olmaya koy kalmayacak denmişti hanı nerde
Ebru 1 yıl önce
Malum fabrika korunduğu sürece kirlilik devam edecek,astım artacak
CAN.D 1 yıl önce
TEMIZ HAVANIN YOLU DÜZCEYE PIS KÖMÜR SOKMAYACAKSINIZ VE FABRIKALARI SIK DENETLIYECEKSINIZ ALIN CÖZÜMÜ
Alt yapı 1 yıl önce
Termınal bolgesı ımar yolları acılmalı acılmıs dar yollar genıslemelı hatta d 100 yenı yollar acılmalı duzce ekzoz gazı dan kurtulmalı bu yolların acılmasını 5 yıl bekleyecegız bu donem acılmaz gıbı
Yolcu 1 yıl önce
Yol scma yapma deyınce nedense aklıma sayın keleş gelır acımazdı derhal acardı cunku yol demek medenıyet demek
Yol demek temız hava deme 1 yıl önce
Buradan beledıye baskanına baskan yardımcılarına seslenıyorum derhal acıl cevre yolları imar yolları dar olan yollar acılmalı neden beklenıyor bır kepce iki komyon yeter eleman desen beledyede 1200 kısı var ne beklenıyor anlamış degılım efendım acacagız yapacagızla olmaz olmaz olmazzzzzzzz yapın hemen
Zehır solumaya devam 1 yıl önce
Hani duzcede hava kirlılıgı yoktu bazı yazarlar bazıları yok dıyordu cunku dogal gaz abonelerının artısını gosterıyordu duzce hava kırlı degıl mı zehırlenıyoruz yazık gıdıp unuversıte hastanesıne kac kısı akcıyerden kohadan geldı yatıyor öldu sayı söylensı n yazık insa lar öluyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
az bulutlu