banner851

banner614

DÜZCE’YE ÖNEMLİ BİR TESİS DAHA KAZANDIRILDI

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisi, Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisinin ardından Katı Atık Transfer İstasyonunun da faaliyete geçirilmesiyle önemli bir tesisin daha Düzce’ye kazandırıldığını ifade etti. Başkan Özlü, merkeze uzak ilçelerin atıklarını bu tesise getireceklerini söyledi.

banner846
Sağlık & Çevre 23.06.2021, 11:00 23.06.2021, 17:21
772
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Katı Atık Transfer İstasyonunun faaliyete geçirilmesiyle Düzce’nin çöp sorununun kalıcı çözümü noktasında büyük bir adım daha attıklarını dile getirdi.


İLÇELERİMİZİN ATIKLARI BURADA TOPLANACAK
Tesisin bulunduğu alanda incelemelerde bulunan Başkan Özlü, geçmişte alanda aynı işlevi gören bir yapının bulunduğunu revize edilerek geliştirildiğini ve güçlendirildiğini belirterek, “Bir tesisi daha hayata geçiriyoruz. Bu tesis Katı Atık Aktarma İstasyonudur. Düzce’nin merkez istasyonudur. Biliyorsunuz Düzce’nin 7 ilçesi 2 beldesi var. Gümüşova, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Kaynaşlı gibi merkeze uzak ilçelerimizin atıkları bu bölgeye gelecek. Sıkıştırıldıktan sonra TIR’larla Hecinler bölgesindeki merkeze götürülecek” dedi.


GÜÇLENDİRDİK GELİŞTİRDİK CİDDİ BİR YATIRIM YAPTIK
Başkan Özlü, bölgede daha önce bulunan başka bir yapının revize edilip güçlendirildiğini belirterek, “Türkiye’ye örnek bir tesis olan ve bundan 6 ay kadar önce faaliyetlerine başlayan Hecinler Bölgesindeki Katı Atık İşleme İstasyonu, bir ay önce hayata geçirilen Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Merkezimizin ardından üçüncü olarak Katı Atık Aktarma İstasyonumuzu da faaliyete geçirmiş olduk. Düzce’mize hayırlı olsun. Modern bir tesistir. Güçlendirdik geliştirdik ciddi bir yatırım yaptık.”

Yorumlar (2)
Sıkıldık artık. 1 ay önce
Yahu şaka mısınız siz? Ciddi yatırım diyorsunuz bir de? Öyleyse, Kaç paraya mal oldu? Bilelim paramızın nereye ne kadar harcandığını.
halk 1 ay önce
döndüler dolaştılar çöpü tekrar konuralpe getirdiler yazık.