banner851

banner614

EFTENİ DRONE İLE GÖRÜNTÜLENDİ

banner619

Düzce'nin Gölyaka ilçesindeki Efteni Gölü, yaklaşık 150 türde göçmen kuş ve endemik bitki türüyle görenleri büyülüyor. Kuş cenneti olarak adlandırılan Efteni Gölü, kış aylarında da muhteşem manzarası ile drone ile görüntülendi.

banner846
Sağlık & Çevre 13.02.2020, 11:18 14.02.2020, 10:56
3616
banner844
Düzce'nin Gölyaka ilçesi ile Düzce Merkez sınırları içerisinde bulunan Efteni Gölü 764 hektarlık alanı ile yaklaşık 150 tür kuş ve çeşitli endemik bitkileriyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor.Göçmen kuşların uğrak noktası olan Efteni Gölü'nde 35'i kalıcı olmak üzere 150 türde kuşa ev sahipliği yapıyor. Kuşların göç yolu güzergahında olan gölde kuğu, sakarca, yeşilbaş, fiyu, leylek, yaban ördekleri, tepeli beyaz balıkçıllar, angut, sakarmeke, bekri, çıkrıkçın, kılkuyruk, kaşıkçın, Macar, elmabaş, pasbaş, gri balıkçıl, turna, toy, mezgeldek, çulluk, karatavuk, karabatak, kızkuşu gibi kuşlar konaklıyor.Koruma sahası içerisinde sazlık alanlar, açık su yüzeyleri bataklıklar ve çamur düzlükleri gibi farklı ekolojik nitelikteki habitatlar başta su kuşları olmak üzere değişik türden zengin bir hayvan hayatının barınmasını sağlayan Efteni Gölü, kış aylarında da vatandaşların en uğrak noktalarından birisi durumunda.


Kar yağışının etkisi ile birlikte muhteşem bir manzaraya dönüşen yamaçlarla birlikte Efteni Gölü drone ile görüntülendi.
Yorumlar (3)
VATANDAŞ 1 yıl önce
drone ile çekim yapmak için izniniz var mı ? SHGM nin haberi var mı ?
Vendetta 1 yıl önce
bu gölün etrafına 8-10 km lik yürüyüş parkuru yapılsa ve 1 tane daha piknik ya da kamp alanı olsa ve gölün temizlenip bakımı yapılsa ne harika olurdu
Vatandas ahmet 1 yıl önce
Bu efteni haberi ciktimi icimden kocaman bir ah cikiyor nekadar beceriksiz duzceliyiz boyle bir yer nasil degerlendirilmez neymis fuara gidip duzceyi tanitacagiz neyle boyle bir degerlendirilse bolunun abant havasini alir hani ihale yapildi yer teslimi yapildi ne oldu deseniz burasi duzce burada isler boyle yoruyor