banner851

banner614

EKİPLER SEFERBERLİĞE DESTEK VERİYOR

banner619

Düzce Belediyesi, Marmara Denizi’ni kaplayan müsilaj (deniz salyası) tehlikesini temizlenmesi için başlatılan seferberliğe destek verdi. Öte yandan AR-GE potansiyelini de değerlendiren belediye denizden toplanan 7 ton müsilajı Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisi’ne getirerek enerji üretiminde kullanılması için çalışma başlattı.

banner846
Sağlık & Çevre 18.06.2021, 17:17 18.06.2021, 18:25
1954
banner844

İçerisinde bulunan yüksek derecede azot ve fosfat girdisi sonucu deniz ortamında mikroorganizmaların aşırı artış göstererek ortama salgıladıkları organik bileşiklerle oluşan ve Marmara Denizi’ni kaplayarak deniz hayatını tehdit eden müsilaj (deniz salyası) ile mücadele tüm hızıyla devam ediyor.

Düzce Belediyesi de bir yandan temizleme çalışmalarına destek verirken diğer taraftan da elde edilen deniz salyalarını enerji üretiminde kullanılabilmesi için çalışma başlattı. Düzce Belediyesi ekipleri tarafından Marmara Denizi’nden ilk etapta toplanan 7 ton deniz salyası, Türkiye’ye örnek bir model olarak inşa edilen Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisi’ne getirildi.

Çöp girdisiyle elde edilecek enerji üretiminde kullanılması düşünülen ve bu yönde hızlı şekilde AR-GE çalışmalarına yönelik ilk sonuçların önümüzdeki haftalarda belli olması bekleniyor. Elde edilecek sonuca göre AR-GE çalışmalarının daha kapsamlı şekilde sürdürülerek enerji noktasında Türkiye ekonomisine katkı sağlayabileceği öngörülüyor.

Düzce Belediyesi ekipleri, deniz salyası ile mücadele seferberliği kapsamında önümüzdeki hafta yeniden Marmara Denizi’ne giderek temizlik çalışmalarına destek vermeyi sürdürecek.

Yorumlar (4)
hayatınız film çöplükte m 2 ay önce
c.yerli
vatandaş 2 ay önce
düzce çöplük ya avrupadaki çöpleri getirin burda yakın, marmaranin pisliğini getirin artığını doğamıza salın. bu cennet vatana ihanetinizi unutmayacağım.
Ahmet hakan 2 ay önce
Peki müsilaj bitince enerjiyi nasıl üretecekler müsilajmı üretecekler filim üstüne filim komedi devam düzce belediyesi durmak yok yola devam
Ali 2 ay önce
İşiniz gücünüz film foto algı.7ton nedir ya hep enerji olsa ne olur.haberini yapmaya bile gerek yok.