banner851

banner614

“EL BİRLİĞİYLE DAHA GÜÇLÜ SAĞLIK HİZMETİ”

banner619

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, il genelindeki sağlık yatırımları ilgili Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulundu. Dr. Yılmaz, Düzce’nin nüfusu sürekli artan bir il olduğuna atıfta bulunarak “Kendimizi geliştirmemiz lazım. Bize yetmez diyorum. Daha fazlasını yapmamız lazım. İnşallah önümüzdeki günlerde farklı yatırımlarla da gündeme gelmeyi düşünüyoruz.” sözleriyle yeni sağlık yatırımlarının sinyalini verdi. Yılmaz, Akçakoca Devlet Hastanesi’nde gelinen son durumu da Öncü mikrofonuna anlattı.

banner846
Sağlık & Çevre 19.06.2021, 16:00 19.06.2021, 17:57
625
banner844

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz; Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin 500 yataklı olarak tescil edilmesi, il genelindeki sağlık yatırımları, Akçakoca Devlet Hastanesi’nde son durum ve il genelinde yapılacak ve devam eden sağlık yatırımlarıyla ilgili Öncü Haber’e çok özel açıklamalarda bulundu.

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE FARKLI YATIRIMLARLA GÜNDEME GELECEĞİZ”

Bu güne kadar fiziki bina yapımı ve yeni kadro tahsisleriyle Düzce’de sürekli gelişen sağlık sistemine ek olarak ‘Yetmez’ diyerek ihtiyaçlara binaen yeni projeler üzerinde çalıştıklarını kaydeden Dr. Yılmaz, “Sağlık Bakanımızın da uygun görmesi ile birlikte Düzce Devlet Hastanesi 500 yataklı bir hastane oldu. 1998 yılında 350 yataklıydı. Deprem oldu binamız yıkıldı ve birtakım aşamalardan geçtik ve nihayetinde bu günlere geldik. Bugünlerde şu an 500 yataktayız. Ben daha önceki röportajlarımda da ifade ettiğim gibi her zaman gelişime açığız. Kendimizi geliştirmemiz lazım. Bize yetmez diyorum daha fazlasını yapmamız lazım. İnşallah önümüzdeki günlerde farklı yatırımlarla da gündeme gelmeyi düşünüyoruz. Çalışmalarımız ve projelerimiz var. Tabii biz bürokratlar olarak projelerimizi tamamen kesinleştirmeden açıklama şansımız yok. İnşallah önümüzdeki günlerde gündeme gelecek.” diyerek yeni sağlık tesisleri ile ilgili projelerin sinyalini verdi.

“NÜFUS ARTIŞIYLA SAĞLIK İHTİYACI DA ARTIYOR”

Düzce’nin nüfusuyla birlikte hekim ihtiyacının da sürekli arttığını belirten Yılmaz, “Hekim anlamında da desteklenmemiz gereken kısımlar her zaman olacaktır. Çünkü bir şekilde ihtiyacımızı karşılamamız gerekiyor. Daha önceki günlerde gelen hasta sayımızla şimdiki gelen hasta sayımız peyderpey artıyor. İlimizde nüfus artışı mevcut. Bununla beraber diğer sosyal ihtiyaçlar hasıl oluyorsa hastalıkla ilgili diğer ihtiyaçlar da hasıl oluyor. Bu kapsamda baktığımızda da biz de bu yönde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz, gelişmeleri takip ediyoruz. Sağ olsun Sağlık Bakanımız da bizi Düzce anlamında her zaman destekliyor. İlimizde de valimiz olsun, milletvekillerimiz olsun, bakanımız Faruk Bey olsun onların da her zaman destekleri oluyor. Hep beraber elimizden geldiği kadar kalkındırmak için bir çaba içerisindeyiz.” diye konuştu.

AKÇAKOCA DEVLET HASTANESİ’NDE ALAN PROJESİ RAPORU BAKANLIKTA

Akçakoca’ya kazandırılacak olan yeni devlet hastanesinde alan projesiyle ilgili teknik raporun hazırlanarak bakanlığa gönderildiğini açıklayan İl Sağlık Müdür Yılmaz, “ Akçakoca Devlet Hastanesi ile ilgili alan projesi çizilmişti. Geçen gün burada teknik ekipten olan arkadaşlarla kapsamlı olarak kullanım aşamasında bir sıkıntı yaşamamak için inceledik. Raporumuzu Bakanlığa ilettik. Görüştük de. Rapor dahilinde değişiklikleri yapıp tekrar uygulama projesine devam edecekler. Geçen hafta gönderdik raporumuzu da. Bir aşamada devam ediyoruz. Uygulama projesine geçeceğiz. İnşallah uygulama projesi bittikten sonra da yapım ihalesine çıkacak.” dedi.

“EL BİRLİĞİYLE GÜZEL ŞEYLER YAPILACAK”

Diğer yatırımlarla ilgili de bilgiler veren Yılmaz, “Onun dışında Akçakoca’da devam eden bir inşaatımız var. Belli bir aşamada iskeleti oluştu. Aynı şekilde Aziziye Mahallemizde bir Aile Sağlığı Merkezimiz, 112 Başhekimliği şeklinde devam eden bir binamız var orasının da inşaatı başladı. Diğer planladığımız yatırımlar da gündeme geldikçe sizlerle tekrar tekrar paylaşacağız. İnşallah hep beraber el birliğiyle nasıl COVİD’de el birliği ile beraber bir şeyler yaptıysak burada da hep beraber Düzce halkının da desteğiyle güzel şeyler yapmaya devam edeceğiz inşallah.” ifadelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (8)
müdüre... 1 ay önce
9 da gelip 4 de çıkan hemşire için öğlen 2 saat yok niye kimsenin sesi çıkmıyor.kocası dr diyemi.üstelik masa başı ..
sorgulayan 1 ay önce
hangi hastane acaba
pers. 1 ay önce
Sn müdür.dr.eşleri hst.nede kaç saat çalışıyor.3 saat..başhekim biliyor.diğerleri ses çıkarmıyor.normal biri olsa 50 kere ikaz alırdı.9.30 da geliyo öğlen 1.5 saat izin akşam 4 de çıkıyor...eşi dr diye niye bu ayrıcalık..cuma hiç yok..
Xxsaglik 1 ay önce
Bugün annemi aşıya getirdim. Görevliler cok ilgiliydi. Müdürleri çikolata dağıtıyordu çalışanlara. Çok etkilendik. Düzce de Sağlık yöneticilerini tebrik ediyorum. Herkes çok ilgiliydi.
Rengin 1 ay önce
Bugün annemi aşıya getirdim. Görevliler cok ilgiliydi. Müdürleri çikolata dağıtıyordu çalışanlara. Çok etkilendik. Düzce de Sağlık yöneticilerini tebrik ediyorum. Herkes çok ilgiliydi.Teşekkürler...
XXL 1 ay önce
hah işte tamda bu sağlık müdürne has bir hastahane orayada hangi tesisin konisini müdür garsonda baş hekim olarak atar
DÜZCELİ 1 ay önce
YANLIZ ŞUNU DEMELİYİM KOVİT 19 AŞILAMADA CALIŞAN HEMŞİRE VE PERSONELİNİZ ÇOK GÜZEL İLGİLENİYORLAR ONLARI TEBRİK EDERİM TEŞEKKÜLERİMİ ÖNCÜ ARACILIĞI İLE İLETİRİM .
DÜZCELİ 1 ay önce
SAYIN DOKTORUM YAPILAN YATIRIMI GÖRDÜK İL DEVLET HASTANESİ AMA POLİKILİNİKLERE ULAŞMAK İÇİN TER DÖKÜYORUZ İKİ KİŞİ YANYANA YÜRÜYEMİYOR UFAK BİR CAM DARACIK KOLİDOR BUNUN GİBİ YATIRIM YAPACAKSANIZ DEVLETİN PARASINI ZİYAN ETMEYİN.