banner851

banner955

EMZİRME HAFTASI ETKİNLİKLE KUTLANDI

Anne sütünün önemine dikkat çekmek için her yıl 1-7 Ekim tarihinde kutlanan Emzirme Haftası, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinlikle kutlandı. Etkinlikte konuşan Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, anne sütünün çocuk sağlığına büyük katkı sağladığına dikkat çekti.

Sağlık & Çevre 05.10.2022, 18:30 06.10.2022, 14:13
627

Bebek beslenmesinde yeri doldurulamayan ideal, özgün ve yaşayan doğal bir besin maddesi olan anne sütü, bebeğin sağlıklı büyüme ve gelişmesi için gerekli olan tüm enerji ve besin ögelerini içeriyor. Anne sütü ile ilgili farkındalığa dikkat çekmek için 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Emzirme Haftası, tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Düzce Halk Sağlığı Merkezinde düzenlenen etkinlikte, yeni doğum yapan annelere, anne sütünün önemi aktarıldı. Etkinlik sonunda yeni doğum yapan annelere ikramlarda bulunularak, çeşitli hediyeler verildi.

Emzirme Haftası etkinliği ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Anne sütünün önemine dikkat çekerek, “1-7 Ekim emzirme haftası, anne sütü öneminin vurgulandığı bir hafta. Daha önce de sizlerin malum olduğu üzere yakın gebe takibi ile ilgili marka üzerinden proje hazırlamıştık ve belli bir yaşın üzerin de riskli olan gebelerimizi takip ediyorduk. Oradan, bugün doğum yapan annelerimizden bazılarını misafir ettik. Onun dışındaki annelerimizi de misafir ettik. Bu hafta bizim için önemli, çünkü iki yaşına kadar anne sütü çocuğun hem gelişimi, hem sağlığı, hem viral enfeksiyonlardan korunması, anne sevgisi her açıdan çok önemli. Oyüzden biz anne sütünü her doğan bebeğimizin iki yaşına kadar almasını önemsiyoruz. Buradan bunu tekrar vurgulamak istiyoruz; o yüzden de bugün arkadaşlarımız da güzel bir etkinlik yaptık. Annelerimizle, bebeklerimizle bir araya geldik ve güzel vakit geçirdik. Tekrar buradan herkese 1-7 Ekim tarihi dışında da anne sütü öneminin vurgulandığı ve önemsendiği günlerin, bebeklerimizin daha sağlıklı olduğu ve daha mutlu olduğu bir dünya diliyorum.” diye konuştu.   

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız