banner851

banner614

EN İYİ MÜCADELE YÜRÜMEK

Dünya Diyabet Günü nedeniyle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde yapılan konferansta açıklama yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İbrahim Özcan diyabet hastalığının ömür boyu süren bir hastalık olduğuna dikkat çekerek hastalıkla mücadelede en iyi yöntemin yürüyüş yapmak olduğunu söyledi.

banner619
Sağlık & Çevre 15.11.2016, 14:48 15.11.2016, 14:59
1149
EN İYİ MÜCADELE YÜRÜMEK

Dünya Diyabet Günü nedeniyle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde konferans yapıldı. Konferansta katılımcılara diyabet hakkında bilgiler verildi.

Konferansa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr İbrahim Özcan, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Zengin, Endokrinoloji ve Metabolizma Uzmanı Elif Önder, Göz Uzmanı Şafak Korkmaz ile hastane personeli ve vatandaşlar katıldı. Konferansta konuşan Genel Sekreter Özcan diyabet gününün anlam ve önemini vurguladı.

20 yıl sonra yüzde 60 artarak 800 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor
Özcan, ''Ülkemizde diyabet ve diyabete bağlı gelişen sağlık problemleri önemli bir yer tutmaktadır. Dünyada 450 milyon diyabetli var ve 20 yıl sonra bu sayının yüzde 60 artarak yaklaşık 800 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.” dedi.

Diyabet, hastalığının ortaya çıkışını anlatan Özcan, diyabetten korunmak için yapılması gerekni şöyle ifade etti: “Diyabet ömür boyu süren bir hastalıktır. Beslenmede kan şekerinin seviyesini hızla yükseltmeyen kompleks karbonhidratlardan olan tahıllar ya da baklagillerden faydanılmalıdır. Meyve tüketirken porsiyon ölçüsüne dikkat edilmesi gerekmektedir.”

Konferans sonunda katılımcılara adım ölçer dağıtımı yapılarak yürüyüşün diyabetteki önemi vurgulandı. 
 

banner844
Yorumlar (2)
müşteri 5 yıl önce
ben sağlık müşterisi olarak..Allah için bu hastaneyi kim açtı ve izin verdi..poliklinikler berbat.bekleme salonu berbat.aşağıda röntgen laboratuvar berbat..soruyorum personel yok az diyolar.soruyom soruyyom...park yeri berbattttt...yazık yazıkkkk
adam 5 yıl önce
ibrahib bey daha gelir gelmez farklılığını gösterdi..düzce nihayet iyi bir tercih yaptı.AKP ENDER BİR HAYIRLI İŞ YAPMIŞ BU DR. U GETİREREK...ÇOK TEŞEKKÜRLERakp li olmamama rağmen bu teşekkür..