banner851

banner955

FİRMA DÜZCELİ ÇIKTI, ZABITA BASKIN YAPTI

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, hava kirliliği ile mücadele kapsamında kömür satışı yapılan işletmelere sürdürdüğü denetimlere ara vermiyor. Ekipler, sosyal medya üzerinden kömür satışı yaptığı bilgisine ulaştığı işyerinde denetim yaptı. Yapılan denetimlerde 29 ton kalorifik değeri düşük yerli kömür ele geçirildi.

Sağlık & Çevre 13.10.2021, 10:24
5232
FİRMA DÜZCELİ ÇIKTI, ZABITA BASKIN YAPTI

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ısınmadan kaynaklı hava kirliliği ile mücadele kapsamında yaptığı denetimlerde 29 ton kalorifik değeri düşük yerli kömürün satışa hazır bekletildiğini tespit etti. İşletmeye cezai işlem uygulayan ekipler, kömürlerin de geri iade edilene kadar gözetim altında tutmak için yediemine götürülmesini sağladı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün "Temiz Şehir Düzce" sloganı ile başlattığı hava kirliliği ile mücadele devam ediyor. Hava kirliliği ile mücadelesini etkin bir şekilde sürdüren Düzce Belediyesi, şehrin hava kalitesini yükseltmek için denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

SOSYAL MEDYADAN SATIŞ EKİPLERİ HAREKETE GEÇİRDİ

Düzcelilerin yaklaşan kış mevsimi öncesinde temiz hava soluması adına aralıksız denetimlerini sürdüren Zabıta müdürlüğü ekipleri, sosyal medya üzerinden yerli kömür satışı yapıldığı bilgisine ulaştı.

İşletmenin yerini belirleyerek denetime giden ekipler, satışa hazır halde 29 ton kalorifik değeri düşük yerli kömür tespit etti. Mahalli Çevre Kurulu kararıyla satışı yasak olan kömürlerden ötürü işletmeye cezai işlem uygulanırken, söz konusu kömürler de işletme sahibi tarafından geri iade etme süresince gözetim altında tutulması için yediemine götürüldü.

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ile koordine halinde denetimleri sürekli hale getiren Zabıta Müdürlüğü, hem kömür satış yerlerini hem de vatandaşları kalorifik değeri düşük yerli kömür kullanmamaları konusunda uyardı.

Yorumlar (7)
ECE 1 yıl önce
ŞEHİR MERKEZİNE 3 KM UZAKTAYIZ AMA DOĞAL GAZ YOK ÖNCE BU SORGULANMALI SONRA TONU 3500 LERİ BULAN KÖMÜR FİYATLARI BULDUK CEZA YAZDIK DEĞİL MESELE
vatandaş 1 yıl önce
siz düzcenin yer yerine doğal gazı ulaştırmadıkça bu problem hep başımızda olucak.
can 1 yıl önce
hersene Düzcede hava kötü neden adi kalitesiz kömür yakiyolar avrupada kömürü terk edeli 20 sene oldu
İDRİS 1 yıl önce
SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFI TARAFINDAN ÜCRETSİZ VERİLEN KÖMÜRLERİN KALORİFİK DEĞERİ NEDİR ACABA BİLGİSİ OLAN VAR MI
Madur 1 yıl önce
Belediyenin ve sosyal yardımlaşmanın dağıttığı kömürleri de bir kontrol edin kaç mış kalorisi .yalan kömürü toprağa mı gömecekler torbasını değiştirip kendileri dağıtır yardım ayağı
Hakan 1 yıl önce
Devletin dağıttığı yardım kömürleri yıllardır kalesi. Bu gündemi getirseniz ya
Kkk 1 yıl önce
Geldi zehir aylari
Yeni Sayımız